Otwarte Dni Nauki – Ocean Zmian

Otwarte Dni Nauki – Ocean Zmian

Kiedy: 1-11.06
Gdzie: online

Podczas wydarzenia „Ocean Zmian”, Akwarium Gdyńskie zaprosi uczestników do eksploracji, doświadczania i odkrywania informacji na temat środowiska morskiego. Mamy tylko jeden ocean, który dostarcza pożywienia, daje miejsca pracy i wspiera ekonomie krajów, jest źródłem inspiracji, rekreacji i odkryć oraz ważnym elementem w dziedzictwie licznych kultur. Zapraszamy Was więc do gry, którą przygotowały instytucje związane z nauką z całego Trójmiasta! Gra odbywa się online.

O co chodzi w grze?

W ramach gry miejskiej “Agencja Nauki: W obronie prawdy” możesz odwiedzić 15 różnych Instytucji, które pozwolą Ci zmierzyć się z innym zestawem zadań do rozwiązania. Warto odwiedzić każdy punkt, gdyż za każde prawidłowe rozwiązania twoja pozycja w Agencji Nauki będzie wzrastać! W nagrodę za twoje postępy zdobędziesz szansę na awans w szeregach Agencji Nauki, ostatecznie sprawdzając swoją wiedzę w dziedzinie środowiska oraz zdobywając tytuł Postrachu Wątpicieli! Więcej informacji o grze znajdziesz na stronie Instytutu Oceanologii PAN. 

Ocean to piękny i bogaty świat, dlatego trzeba go chronić!

W dniach 1-11.06, połączona przestrzeń wirtualna, miejska i wystawowa Akwarium Gdyńskiego będzie oferować zagadnienia naukowe, jak i te, które działają na ludzką wyobraźnię. Odkryjemy nadbałtyckie historie, pokażemy różnorodność gatunkową organizmów o typowo morskim rodowodzie oraz prześledzimy wpływ człowieka na ekosystemy wodne.

Poszukiwany żywy

Jeśli zawędrujesz do Akwarium Gdyńskiego, odszukaj 12 zwierząt oznaczonych plakatami POSZUKIWANY/POSZUKIWANA. Znajdziesz na nich informacje, które pomogą Ci odpowiedzieć na pytania Podwodnej Agencji Nauki. Masz też szansę osobiście poznać organizmy, o których mowa w tej morskiej przygodzie. Jeżeli jednak chciałbyś tylko posłuchać o nich online, weź udział w grze lub odwiedź nasz dział edukacyjny 🙂

POSŁUCHAJ O ZWIERZĘTACH MORSKICH…

Zagraj w grę Ocean Zmian:

Wybierz ścieżkę Akwarium Gdyńskiego:

Skip to content