Konkurs plastyczny dla dzieci

Konkurs plastyczny dla dzieci

Kaczka i kowalik – ptasi festiwalik

Wiosenna aura zachęca do spacerów! W lesie, w parku czy na plaży towarzyszą nam głośne arie ptasich treli. Wsłuchaj się w „sit sit”, „twij twij” i „kłek-kłek-kłek”. Zaobserwuj kowalika lub kaczkę krzyżówkę!

Młody artysto! Wybierz jeden z dwóch gatunków i narysuj go. Dowiedz się jak najwięcej na temat wybranego gatunku oraz krótko opisz jego charakterystyczne cechy lub ciekawostkę, która Cię zainteresowała (max 30 słów, tekst napisany własnoręcznie na pracy plastycznej, obok narysowanego ptaka)

Prześlij nam zdjęcie pracy plastycznej!

Do udziału w  konkursie zapraszamy dzieci z klas I, II, III oraz klas IV, V, VI szkoły podstawowej

Na zgłoszenia czekamy drogą mailową do 13 czerwca 2021 na adres konkursyakwarium@mir.gdynia.pl

Organizatorem konkursu jest Nadleśnictwo Wejherowo oraz Akwarium Gdyńskie MIR-PIB.

regulamin konkursu

zgoda rodzica lub opiekuna

Ambasadorami konkursu są ptaki:

Kowalik

Gatunek niewielkiego ptaka występującego w lasach. Chodzi po pniach drzew lub skałach, często głową w dół (tylko kilka gatunków ptaków na świecie to potrafi, w Europie tylko on!)

Kaczka krzyżówka

Gatunek najczęściej spotykany na stawach, jeziorach, spokojnie płynących wodach rzek, w parkach, ale także na bałtyckich plażach. Miesiące maj i czerwiec to czas, kiedy spotkać można samicę z małymi kaczuszkami!

Pamiętaj! Ptaki obserwujemy z daleka. Nie płoszymy ich. Po cichutku wsłuchujemy się w piękny śpiew, trele i pogwizdywania. 

Skip to content