Najczęściej zadawane pytania

W jakich godzinach można zwiedzać Akwarium?

Godziny otwarcia Akwarium różnią się zależnie od miesiąca. Tu znajdą Państwo szczegółowe informacje.

Jakie są ceny biletów?

Aktualne ceny biletów znajdą Państwo w naszym cenniku. Zapraszamy do sprawdzenia oferty biletów rodzinnych, kart rabatowych oraz biletów imiennych. Bilety można zakupić online. Polecamy również śledzenie ofert specjalnych, związanych ze świętami takimi jak dzień Dziecka, dzień Matki, dzień Ojca, pojawiającymi się w zakładce Aktualności.

Czy można zarezerwować bilety wstępu?

Akwarium Gdyńskie nie prowadzi rezerwacji biletów wstępu.

Jak dojechać do Akwarium?

Akwarium Gdyńskie znajduje się na przedłużeniu Skweru Kościuszki, pod adresem Aleja Jana Pawła II 1. Szczegóły dojazdu znajdą Państwo na stronie: Jak dojechać?

Gdzie zaparkować auto?

Przed budynkiem Akwarium znajduje się miejski, płatny parking samochodowy. Z cennikiem można się zapoznać na stronie Strefy Płatnego Parkowania.

Czy przed wejściem do Akwarium są kolejki?

Kolejki do Akwarium zdarzają się w sezonie letnim, zwłaszcza w deszczowe dni. Najwięcej osób odwiedza Akwarium między 11 a 15. Aby uniknąć kolejek do kas, warto zakupić bilety online.

Czy bilety można kupić z wyprzedzeniem?

Tak. Wszystkie bilety zakupione w kasie ważne są przez 30 dni od daty zakupu, a bilety online kupuje się na konkretny dzień.

Komu przysługuje wejście bezpłatne?

Bezpłatne wejście przysługuje:

  • Dzieciom do dnia 5 urodzin
  • Opiekunom grup (1 opiekun na 10 podopiecznych)
  • Opiekunom osób z niepełnosprawnościami
  • Pracownikom ogrodów zoologicznych
  • Przewodnikom PTTK
  • Przodownikom PTTK

Osoby uprawnione, przed rozpoczęciem zwiedzania powinny z kasy Akwarium pobrać bezpłatną kartę wstępu. Więcej informacji na temat biletów i wstępu na ekspozycje znajdą Państwo tu.

Czy istnieją zniżki grupowe?

W przypadku grup zorganizowanych, liczących powyżej 15 osób, jednemu opiekunowi na 10 podopiecznych przysługuje wstęp bezpłatny.

Dodatkowo, w okresie od 1 września do 30 kwietnia obowiązują następujące zniżki:

  • 20% rabatu dla wszystkich grup zorganizowanych powyżej 15 osób
  • w pierwszą i trzecią środę każdego miesiąca wstęp wolny dla emerytów, rencistów oraz dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych (na podstawie listy potwierdzonej przez ośrodek)

Czy w Akwarium funkcjonują szatnia i przechowalnia bagażu?

Szatnia funkcjonuje w Akwarium wyłącznie od września do maja. Planując wizytę, prosimy również wziąć pod uwagę fakt, iż nie posiadamy przechowalni bagażu.

Czy w Akwarium są przewodnicy?

Przestrzeń Akwarium nie pozwala na swobodne oprowadzanie grup. Zachęcamy do skorzystania z przewodników elektronicznych (eGuide). Pozwalają one lepiej poznać nasze zwierzęta, oferując jednocześnie indywidualne tempo zwiedzania. Koszt wypożyczenia jednego urządzenia – 2 zł.

Ile trwa zwiedzanie?

Jeśli jesteś w Akwarium po raz pierwszy i chcesz poznać wszystkie nasze zwierzęta, na zwiedzanie warto zarezerwować około 2 godziny. Przeciętny czas zwiedzania wynosi około 70 minut.

Czy na terenie Akwarium funkcjonuje kawiarnia?

W okresie letnim na tarasie Akwarium Gdyńskiego działa punkt gastronomiczny z widokiem na Zatokę. Poza sezonem w otoczeniu Akwarium funkcjonuje wiele miejsc oferujących posiłki.

Czy na terenie Akwarium można robić zdjęcia lub nagrywać filmy?

Tak. Prosimy jednak pamiętać o wyłączaniu lamp błyskowych w pomieszczeniach, w których znajdują się żywe zwierzęta.

Czy Akwarium Gdyńskie poza zwiedzaniem oferuje inne atrakcje?

Zachęcamy do skorzystania z zajęć edukacyjnych oferowanych dla wszystkich grup wiekowych.