Jedyny projekt z Polski czeka na Twój głos!

Jedyny projekt z Polski czeka na Twój głos!

O projekcie „Europejska Sieć Niebieskich Szkół – Gdynia ” opowiadaliśmy Wam na naszych stronach nie raz.  Z resztą ostatnia jego edycja jeszcze trwa! Ale teraz mamy w związku z tym projektem ogromną, ogromną prośbę.

Zagłosujcie na niego w konkursie na najlepszy projekt z zakresu szerzenia świadomości morskiej w Europie.

Wystarczy, że na tej stronie, w miejscu gdzie znajduje się lista zgłoszonych projektów, znajdziecie JEDYNY PROJEKT Z POLSKI, czyli właśnie Network of European Blue Schools. Oddacie na niego głos i klikniecie na dole strony guzik „prześlij” i zrobione! (można głosować też na inne projekty, max 7)

Głosowanie trwa do czwartku, 18 maja.

Dlaczego?

Korzystając z zainteresowania Urzędu Miasta Gdyni oraz zaangażowania gdyńskich nauczycieli, postanowiliśmy stworzyć projekt, który pokaże jak świetne dzieciaki mamy w Polsce. Łatwo nie było, bo pracę rozpoczynaliśmy w „głębokiej pandemii”.

W ramach projektu uczniowie brali udział w warsztatach organizowanych przez nasze Centrum Edukacji. Następnie sami wymyślali swoje projekty i to właśnie oni – młodzi – zajmowali się szerzeniem świadomości morskiej (ocean literacy).

Dzięki zaangażowaniu dzieciaków oraz ich nauczycieli, którzy pozostawali z nami w stałym kontakcie i uczestniczyli w organizowanych przez nas szkoleniach, zaangażowane szkoły mogły ubiegać się o certyfikat „Niebieskiej Szkoły”, przyznawany przez Komisję Europejską.

I tak oto mamy pierwsze szkoły w Polsce z europejskim certyfikatem „Blue Schools”.

Projekt, w którym współpracują ze sobą samorząd i niezależna instytucja naukowa zajmująca się edukacją nieformalną, by szkoły otrzymały certyfikaty Komisji Europejskiej, to zgodnie z naszym stanem wiedzy, ewenement na skalę europejską!

Warto na niego głosować, właśnie po to, by wesprzeć tego typu inicjatywy w naszym kraju i by mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej szerzej dowiedzieli się o tym jak wspaniałe dzieciaki mamy. Oraz po to, by właśnie te dzieciaki (i ich nauczyciele!) poczuły, że warto jest angażować się w działalność prośrodowiskową.

Krótką fotorelację z realizacji projektu przedstawiamy poniżej, a tutaj jeszcze raz wklejamy bezpośredni link do głosowania.

Głosujcie śmiało!

Gdybyście chcieli poczytać o innych projektach, z którymi konkurujemy, zapraszamy do lektury tutaj.

Więcej o certyfikatach „Niebieskich Szkół” przeczytacie na stronie EU.

Skip to content