Regaty Smoczych Łodzi – dopinguj załogę Akwarium!

Regaty Smoczych Łodzi – dopinguj załogę Akwarium!

To będzie wyjątkowy Dzień Matki!

Wody Motławy opanują smocze łodzie z zawodnikami reprezentującymi instytucje kultury.


Tradycją stało się już, że z okazji Europejskiego Dnia Morza oraz Dnia Muzealnika, nasi przyjaciele z Narodowego Muzeum Morskiego organizują REGATY NSTYTUCJI KLUTURY. Będzie to już XIII edycja wyścigów!

Kto zwycięży?

Przekonamy się w piątek 26 maja!

Załogi pokonają dystans ok. 300 m startując przy Hotelu Hilton i kończąc wyścig na wysokość Żurawia. Biuro zawodów zlokalizowane będzie na nabrzeżu Ołowianki, tuż przy Spichlerzach. To również w tym miejscu nastąpi dekoracja zwycięzców.

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest puchar przechodni ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego, które równocześnie jest patronem i mecenasem regat. Jak co roku w przygotowaniu regat pomaga Morski Robotniczy Klub Sportowy w Gdańsku

Ogromnie zachęcamy do obserwowania zawodów i prosimy o doping! Jest to wspaniałe wydarzenie integrujące oraz aktywizujące środowisko instytucji kultury i nauki z naszego województwa. To wielki zastrzyk pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji, a także niecodzienna atrakcja turystyczna na wodach Motławy.

O tym jak było rok temu, niech opowie filmik.

Skip to content