Będziemy na Bałtyckim Festiwalu Nauki!

Będziemy na Bałtyckim Festiwalu Nauki!

Tegoroczny Będziemy na Bałtyckim Festiwalu Nauki! Odbędzie się w dniach 25 – 28 maja, a jego głównym organizatorem jest Politechnika Gdańska.

To święto nauki, podczas którego naukowcy dzielą się swoją pasją oraz odpowiadają na wszystkie możliwe pytania. W tym takiej jak: Jak zważyć psa linijką? Ile balonów z helem potrzeba, żeby polecieć? Czemu mydło myje?

Mamy przyjemność ogłosić iż dostaliśmy zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji i będzie można spotkać nas na Dziedzińcu Heveliusza, w Gmachu Głównym PG w czwartek 25 maja, w godzinach 9:00 – 14:00

Co ma Akwarium Gdyńskie do nauk politechnicznych?

Budowa zwierząt i ich funkcjonowanie w środowisku naturalnym od lat inspirują ludzi na całym świecie. Dokonania ludzkości przy tworzeniu nowych technologii, designu i zastosowaniu przedmiotów codziennego użytku, to wspólne dzieło ludzkiej wyobraźni i siły natury.

Podczas spotkania z nami na Bałtyckim Festiwalu Nauki obejrzysz macki ośmiornicy, która jest mistrzynią tworzenia zasłony „dymnej”, a także fiszbiny wielorybów – niegdyś używane do produkcji damskiej bielizny. Porozmawiamy też o „rybie pudełko” czyli kosterze rogatej, która stała się inspiracją do stworzenia linii nadwozia samochodu jednej ze znanych marek aut. Czy piszczałki organów nie wyglądają jak szkielet koralowca organecznika?  Ach, no i nie bez powodu ryba piła, kojarzy nam się z ostrym narzędziem.

Zapraszamy na stanowisko „Technologie ze świata zwierząt”!

Skip to content