Powitaj czerwiec

Powitaj czerwiec

Powoli rozpoczynamy sezon letni, a co za tym idzie, coraz więcej czasu będziemy spędzać na plaży!

To doskonały moment w roku, aby bliżej poznać środowisko wodne. Tym bardziej, że już 8 czerwca na całym świecie świętować będziemy Dzień Oceanów. Nasz zespół zaangażowany jest w dwie konferencje międzynarodowe, organizowane z okazji tego dnia.

Gdzie w tym miesiącu spotkacie naszych edukatorów oraz jakie wydarzenia polecamy Waszej uwadze?

Wydarzenia / 8 czerwca
Sopocki Piknik Naukowy „Ocean Zmian” 2024

Już 8 czerwca zapraszamy do udziału w Sopockim Pikniku Naukowym, podczas którego będziecie mieli okazję zdobyć wiedzę na temat środowiska morskiego oraz relacji między ludźmi a środowiskiem wodnym. Na uczestników czekają  prelekcje i projekcje filmów, a dla najmłodszych gry, zabawy oraz zajęcia warsztatowe.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Wydarzenia / 8 czerwca
Marine Stewardship Council w Akwarium

Tego samego dnia w progach Akwarium Gdyńskiego gościć będziemy międzynarodową organizację pozarządową Marine Stewardship Council, której niebieskie certyfikaty kojarzyć możecie ze… sklepów.

MSC przyznaje je tym produktom rybnym, które uznaje za powstałe w sposób zrównoważony. Na ekspozycji Akwarium w godz. 10:00-18:00 czekać będą na Was specjalne stoiska edukacyjne, gdzie odkryjecie, co naprawdę kryje się pod hasłem „ZRÓWNOWAŻONE POŁOWY ZNACZĄ WIĘCEJ”.

Pamiętajcie, że w czerwcu ekspozycja Akwarium Gdyńskiego otwarta jest dłużej, bo od 9:00 do 20:00.

Skip to content