Dni Ochrony Morza Bałtyckiego | 19-22.03.2022

Dni Ochrony Morza Bałtyckiego | 19-22.03.2022

W maju ubiegłego roku gościliśmy w Akwarium Gdyńskim wolontariuszy ze Stowarzyszenia Ghost Diving Polska, którzy z okazji otwarcia wystawy dotyczącej sieci widm, przeprowadzili warsztaty z nimi związane. Warsztaty spotkały się z zainteresowaniem z Waszej strony, więc w tym roku łączymy siły z okazji Dni Ochrony Morza Bałtyckiego!

W weekend 19-20.03.2022

Aby poznać podwodnych mieszkańców Bałtyku oraz zagrożenia z jakimi muszą się mierzyć, zapraszamy na 3 rodzaje spotkań, które odbędą się w skrzydle edukacyjnym, na parterze Akwarium Gdyńskiego. Wszystkie odbywają się w ramach biletu wstępu i nie wymagają dodatkowych opłat:

  • warsztaty mikroskopowe z edukatorem morskim

Na nich będziecie mogli poznać podstawowe informacje o historii Morza Bałtyckiego oraz jego hydrologii. Ponadto z bliska przyjrzycie się jego mieszkańcom reprezentującym różne siedliska, m.in. wieloszczetowi, nereidzie różnokolorowej, reliktowi epoki lodowcowej podwojowi wielkiemu, kuzynowi konika morskiego, czy też przedstawicielom planktonu – lasonogom. Policzymy ile nóg ma krab i krewetka, dowiemy się również jak je od siebie odróżnić.

Mamy nadzieję, że wiedza przekazana w trakcie warsztatów będzie miała zastosowanie również w praktyce, gdy będziecie mogli rozpoznać i nazwać muszle małży znalezione na plaży.

Zajęcia będą trwać 30 minut. Limit osób w Sali – 15 osób. Godziny spotkań: 11:30, 12:30, 13:30, 14:30.

OBOWIĄZUJĄ NA NIE ZAPISY

  • warsztaty z nurkami ze stowarzyszenia Ghost Diving Polska

Na nich poznacie sprzęt nurkowy wykorzystywany podczas akcji usuwania sieci widmo z dna morskiego. Będziecie mogli na własnej skórze przekonać się ile waży butla oraz jak pompuje się bojki wyporowe, które służą do uniesienia sieci z dna. Chętni będą mieć również możliwość wycięcia „zwierzaka”, który zaplątał się w zagubioną sieć rybacką.

Warsztaty będą trwać około 30 minut. Limit osób w Sali – 20 osób. Godziny spotkań: 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.

OBOWIĄZUJĄ NA NIE ZAPISY

  • Pogawędka z nurkami

Członkowie stowarzyszenia Ghost Diving pokażą zdjęcia i filmy ze swoich wypraw, by pokazać Wam na czym polega ich pasja i jakie wspaniałe obrazy można zobaczyć podczas nurkowania.

Spotkanie będzie trwać ok 30 minut. Limit osób w Sali – 30 osób. Godziny spotkań: 11:30, 12:30, 13:30, 14:30.

To spotkanie NIE WYMAGA zapisów.

We wtorek 22.03.2022

Tego dnia wszystkie kraje położone nad Bałtykiem celebrują swoje położenie geograficzne.

Świętujemy i my!

W Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego będziemy prowadzić wyłącznie zajęcia związane tematycznie z naszym morzem. A wszystkie grupy, które tego dnia będą brały udział w zajęciach, będą mogły BEZPŁATNIE uczestniczyć w seansie filmu o Zatoce Puckiej.

Zajęcia możesz zarezerwować pisząc na akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl

REGULAMIN OBCHODÓW DOMB

Skip to content