Akwarium Gdyńskie na największym Festiwalu Filmowym w Polsce

Akwarium Gdyńskie na największym Festiwalu Filmowym w Polsce

Millenium Docs Against Gravity

Millennium Docs Against Gravity, to największy polski festiwal filmowy.

Trójmiejska edycja imprezy rozpocznie się 12 maja i potrwa do 21 maja. W programie polskie premiery, ponad 80 filmów dokumentalnych z całego świata. Niezapomnianym filmowym podróżom będą towarzyszyły spotkania z twórcami_czyniami i bohaterami_kami oraz debaty wokół ważnych tematów zaprezentowanych na ekranie.

W Gdyńskim Centrum Filmowym obejrzeć będzie można między innymi poruszający film „Pieśni Wielorybów”, w reżyserii Jean-Albert Lièvre, z przepięknymi zdjęciami Nedjma Berder.

W opisie filmu czytamy między innymi: „Przez tysiące lat wieloryby skutecznie strzegły sekretu swojej „pieśni”. Czy to środek komunikacji na odległość, który mógłby konkurować swobodnie z internetem? Narzędzie do przekazu międzypokoleniowego i geolokalizacji? Film zabiera nas w podróż po Afryce, Azji, Oceanii, Arktyce i Antarktydzie, pokazując historię tych niezwykłych stworzeń. Zainspirowany bestsellerowym audiobookiem Heathcote’a Williamsa „Whale Nation” dokumentuje społeczność wielorybów, z ich niezwykłymi zdolnościami i bogatym, złożonym życiem społecznym. Przyjmuje oryginalną perspektywę – wieloryb opowiada tu swoją historię, a my mamy wrażenie przebywania w skórze jednego z nich.

Film, tworzony z niezwykłą troską o przyrodę, ostrzega przed niebezpieczeństwami czyhającymi na wieloryby i konsekwencjami, jakie może przynieść ich zniknięcie. Narratorem jest nagrodzony Oscarem® francuski aktor i piosenkarz Jean Dujardin. Oprócz spektakularnych ujęć, podkreślających piękno natury, wrażenie robi także oryginalna ścieżka dźwiękowa, w której wykorzystano m.in. muzykę Jóhanna Gunnara Jóhannssona, Felixa Mendelssohna, Leonarda Cohena, Jona Thora Birgissona, Orri Pall Dyrasona czy Georga

Holma.”

Z okazji polskiej premiery tego filmu, w Gdyńskim Centrum Filmowym zorganizowane zostaną 2 seanse, które połączone będą ze spotkaniem edukacyjnym, które poprowadzi kierowniczka Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego, Małgorzata Żywicka.

Spotkania odbędą się w sobotę 13 maja oraz wtorek 16 maja.

Bilety można już kupować w kasach biletowych Gdyńskiego Centrum Filmowego lub na stronie https://mdag.pl/20/pl/Gdynia/homepage w zakładce GDYNIA.

By poczuć klimat filmu, zapraszamy do obejrzenia trailera.

Skip to content