Zabawa to poważna sprawa

Zabawa to poważna sprawa

Z radością informujemy, że Akwarium Gdyńskie jest jednym z trzech laureatów tegorocznej edycji konkursu „Zabawa to poważna sprawa” zorganizowanego przez IKEA. Grant, który otrzymaliśmy pozwoli nam zrealizować projekt o nazwie „Dziecięce dłonie w klimatycznej odsłonie”.
Nasz projekt skierowany jest do grupy 50 dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla niesłyszących i słabosłyszących w Wejherowie.
Projekt obejmuje eko-warsztaty, podczas których uczestnicy (dzieci w wielu 7-15 lat) zdobędą wiadomości na temat zmian klimatu, konieczności ochrony środowiska morskiego, raf koralowych i bałtyckich łąk podwodnych. Zajęcia odbędą się na ekspozycji Akwarium Gdyńskiego, w pobliskim porcie jachtowym, a także w „Klimatycznym Centrum Kreatywności” – miejscu spotkań zlokalizowanym w Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego. Przestrzeń ta zostanie wyposażona w ramach otrzymanego grantu.
Wszystkie proekologiczne informacje zdobyte podczas warsztatów posłużą dzieciom do przygotowania scenariusza kilkuminutowego filmu, w którym same wystąpią jako główni aktorzy. Film dostępny będzie na stronie www Akwarium oraz na naszych kanałach w mediach społecznościowych.
Projekt zakończymy prezentacją wystawy zdjęć z realizacji projektu, którą będzie można podziwiać w przestrzeni Akwarium Gdyńskiego. Na uroczysty wernisaż zaprosimy wszystkich uczestników wraz z rodzicami i nauczycielami.
Projekt w całości (tj. warsztaty i film) realizowany będzie w języku migowym. W filmie dodatkowo umieszczone zostaną napisy z audiodeskrypcją.

Skip to content