Wystawa i kampania edukacyjna MSC Polska

Wystawa i kampania edukacyjna MSC Polska

Z okazji Światowego Dnia Oceanów organizacja pozarządowa MSC wraz z Akwarium Gdyńskim MIR-PIB zapraszają do wzięcia udziału w kampanii edukacyjnej. Jednym z jej elementów jest bioróżnorodna wystawa, która znalazła swoje miejsce w wielu placówkach edukacyjnych w Polsce. W naszym ogrodzie zoologicznym odnajdziecie ją w Sali Zostera marina, gdzie wtapia się w otoczenie niczym część podwodnych łąk, z których słynie Zatoka Pucka. Zasięgnijcie wiedzy i pomórzcie nam chronić oceany oraz ich zasoby dla przyszłych pokoleń!

Życie na naszej błękitnej planecie nie mogłoby istnieć bez mórz i oceanów! To one pokrywają ponad 70% powierzchni Ziemi, dostarczają nam niezbędnego do oddychania tlenu i od tysięcy lat stanowią ważne źródło utrzymania i pożywienia dla milionów ludzi na całym świecie!

Materiały edukacyjne MSC dla dzieci można znaleźć na stronie: www.msc.org/pl/edukacja

Przesłanie MSC

Oceany stanowią ważne źródło pożywienia dla ponad 3 miliardów ludzi. Dostarczają ponad 50% potrzebnego nam tlenu. Pod powierzchnią wody kryje się 80% światowej różnorodności biologicznej. Jednak nasze oceany znajdują się pod rosnącą presją. Globalne przełowienie to, obok zanieczyszczenia plastikiem, jeden z najpoważniejszych problemów. Z roku na rok coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych: problem ten dotyczy już ponad 34% światowych zasobów ryb. Od ponad 20 lat organizacja pozarządowa MSC walczy z nadmiernymi i destrukcyjnymi połowami, aby zachować oceany zdrowe i tętniące życiem dla przyszłych pokoleń. Światowy Dzień Oceanów to doskonały moment, aby przypomnieć nam jak ważną rolę w naszym codziennym życiu odgrywają morza i oceany oraz jak działalność człowieka wpływa na te ekosystemy. Jest to także okazja, aby celebrować piękno i bogactwo podmorskiego świata.

 

Skip to content