Wystawa autorstwa Tomasza Linkowskiego

Od 10 grudnia na galerii naszego Akwarium prezentowana będzie wystawa wyjątkowych zdjęć autorstwa Tomasza B. Linkowskiego.

Zdjęcia przedstawiają rybitwy, które karmią swoje potomstwo. Fotografia tematyki gniazdowania i karmienia potomstwa stanowić może dodatkowe zagrożenie dla wielu gatunków ptaków. Dlatego nie powinniśmy nigdy próbować wykonać takich zdjęć samemu, bez nadzoru profesjonalnych ornitologów, osób odpowiedzialnych za programy ochrony, a także odpowiedniej infrastruktury technicznej.

A tu jeszcze dwa zdania od autora wystawy na temat odróżniania rybitw od mew: „Najważniejsze cechy odróżniające rybitwy od mew, to bardzo krótkie nogi, ostro zakończony, wysmukły dziób, a także ostro zakończone skrzydła i najczęściej wcięty ogon. Poza za tym rybitwy nie żerują na lądzie i swój pokarm mogą pobierać jedynie z wody (ryby i bezkręgowce wodne) lub z powietrza – owady”.

Tomasz B.  Linkowski jest długoletnim pracownikiem Morskiego Instytutu Rybackiego – PIB. Fotografią amatorską zajmował się „od zawsze”, szczególnie w takcie naukowych wypraw na statkach badawczych i rybackich lub na stażach naukowych. Bardziej zaawansowaną fotografią przyrody rozpoczął w roku 2009 od zakupu pierwszej swojej lustrzanki cyfrowej (Nikon D90)  i temu producentowi sprzętu fotograficznego pozostał wierny do dnia dzisiejszego.

Serdecznie zapraszamy!

Poniżej prezentujemy zdjęcia z wernisażu wystawy, który odbył się 9 grudnia. Fot. Rafał Geremek

Powrót na stronę główną >