W 2020 ograniczę zużycie plastiku

W 2020 ograniczę zużycie plastiku

Zdjęcia przedstawiające zwierzęta morskie w otoczeniu plastiku stały się już powszechnym obrazem.

Niecałe dwa tygodnie temu świat obiegła informacja o martwym kaszalocie, którego znaleziono na brzegu szkockiej wyspy Harris. Zwierze miało w sobie aż 100 kg plastikowych odpadów takich jak plastikowe torby, kubki, splątane sieci rybackie czy słomki.

To nie jest odosobniony przypadek.

Dwa lata temu na ustach wszystkich było zdjęcie konika morskiego, który trzyma plastikowy patyczek do uszu. Jeszcze wcześniej fotograf Chris Jordan pokazywał fotografie ptaków, które w swoich wnętrznościach mają ogromne ilości plastiku. Problem ten wcale nie jest egzotyczny, w zeszłym roku WWF Polska pokazało zdjęcie foki, która w Bałtyku posilała się plastikowym odpadem.

Wszyscy przyczyniamy się to tego problemu, kupując produkty w plastikowych opakowaniach i wkładając je później do plastikowych siatek. Chociaż rezygnacja z plastiku z dnia na dzień jest zadaniem niemalże niemożliwym, to ograniczenie jego zużycia jest w zasięgu nas wszystkich.

Postarajmy się w 2020 zużywać mniej plastiku. Zapraszamy Was do dołączania do naszego wyzwania! W specjalnie na tę okazję utworzonym wydarzeniu na Facebooku będziemy publikować podpowiedzi jak unikać tego materiału oraz zbierać Wasze pomysły.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Skip to content