Wyklułem się z jaja | 1-5 kwietnia

Wyklułem się z jaja | 1-5 kwietnia

Wielkanocna kampania edukacyjna Akwarium Gdyńskiego

o gatunkach zwierząt wyklutych z jaja

 #wyklułemsię

#zjaja

Wielkanoc to czas, w którym pięknie dekorujemy jajka tworząc pisanki. Są to zazwyczaj jajka kurze, gęsie czy kacze. W nawiązaniu to tradycji i symbolu jakim jest jajko edukatorki Akwarium Gdyńskiego, specjalnie na czas Wielkanocy, przygotowały ogrom ciekawostek przyrodniczych! Prezentować będą gatunki zwierząt wodnych, które wykluły się z jaja. Na pewno Was zaskoczą 🙂  Zaprezentują jajka ryb, bezkręgowców oraz ptaków, a także niedawno wyklute w Akwarium rybie maluszki!

Bądźcie z nami on-line w naszych social media!

Facebook oraz Instagram

1-5 kwietnia 2021

Czy wiesz jak wygląda jajko rekina? Gdzie ukryje ikrę samica konika morskiego? Co langusta i krab zrobią ze złożonymi jajkami? Gdzie składa jaja mewa śmieszka? Które ryby tworzą gniazda? W jaki sposób pielęgnica pielęgnuje przyszłe potomstwo? Czy jeżowce składają ikrę? oraz Które sympatyczne ryby mieszkające w Akwarium Gdyńskim niedawno wykluły się z jajeczek?

Odpowiedzi na pytania znajdziecie na naszym Facebooku oraz Instagramie! Bądźcie z nami!

1 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ptaków, a także prima aprilis, więc spodziewajcie się informacji „z jajem” 😀
2 kwietnia zaprezentują rybie maluszki, które niedawno lub w przeszłości wykluły się w Akwarium Gdyńskim, które są bardzo dobrze znane z filmu „Gdzie jest Nemo?”
3 kwietnia pokażą zdjęcia jaj należących do tych gatunków zwierząt, o których opowiadają podczas prowadzonych przez Centrum Edukacji zajęć edukacyjnych on-line (więcej o ofercie lekcji on-line w zakładce „edukacja podczas covid-19”) np. jajo rekina
4 kwietnia to dzień z bezkręgowcami morskimi, zobaczycie ich ikrę!
5 kwietnia poznacie rybich rodziców, którzy dzielnie, z odwagą i stanowczością strzegą swojego zamkniętego w skorupki potomstwa

Do śledzenia naszych social media zachęcają edukatorki z Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego.

#wyklułemsię

#zjaja

Skip to content