Tydzień misji zoo | 8-14.03

Tydzień misji zoo | 8-14.03

Tydzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów 2021

„są maluszki, jest nadzieja”

#chronimyGINĄCEgatunki

8-14 marca 2021

TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów to czas, w którym polskie ogrody zoologiczne wspólnie mówią: #chronimyGINĄCEgatunki. W tym roku bohaterami są brzdące urodzone w ZOO. Hasło „Są maluszki, jest nadzieja” uzmysławia nam, jak ważna jest rola człowieka w ochronie zagrożonych wyginięciem gatunków.

Od 8 do 14 marca, w specjalnie dedykowanemu obchodom TMOZiA Wydarzeniu na Facebooku, przedstawione zostaną wybrane zwierzęce maluszki, które przyszły na świat w 13 polskich ogrodach zoologicznych. Poznacie żubrzyczkę Potillę, koronnika Franciszka, patasa Divo, wyjca Zgredka, aksolotla Abyska,  lemurka katta Karola, kraskę Siwowronkę, ariranię Covid, lamparciczkę Nahlę, pigmejki Amę i Zonka, irbiskę Laylę, pingwinka Batmana oraz lemurka wari Farta. Nie zabraknie również ciekawostek na temat zwierząt oraz zagadek i konkursów.

Obchody Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych

w Akwarium Gdyńskim

Akwarium Gdyńskie to „podwodny” ogród zoologiczny. Spotkasz tutaj wiele gatunków zwierząt wodnych.

Niedawno, w Akwarium Gdyńskim na świat przyszły malutkie aksolotle meksykańskie – zagrożony gatunek płaza, chroniony konwencją CITES. Z tej okazji nikt inny, jak tylko aksolotl meksykański mógł zostać bohaterem tegorocznych obchodów TMOZiA w naszym ogrodzie!

Sprawdź co Akwarium Gdyńskie przygotowało na ten czas, poniżej przedstawiamy program.

PROGRAM:

PRZYJDŹ DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO

8-14 marca ZABAWA NA ORIENTACJĘ

Odwiedź Akwarium Gdyńskie, zgłoś się do punktu informacyjnego (1 piętro, vis a vis Sali Zostera Marina) i odbierz mapę. Wyruszając na ekspozycję z mapą odnajdziesz punkty, na których ukryliśmy kody. W chwili odczytania wszystkich kodów … znajdziesz się w pobliżu aksolotli meksykańskich.

13-14 marca POSŁUCHAJ O AKSOLOTLACH

Odwiedź Akwarium Gdyńskie i posłuchaj opowieści o aksolotlach meksykańskich. Zapraszamy w sobotę 13.03 i niedzielę 14.03 w godzinach 11.00, 12.00, 13.00, 14.00

* Ze względu na zaostrzenie zasad bezpieczeństwa w woj. pomorskim, w związku z covid-19, spotkania z edukatorem są odwołane. Jednocześnie informujemy, że nasz ogród zoologiczny pozostaje czynny. Szczegóły w zakładce „Zaplanuj Wizytę”. Zapraszamy do zwiedzania Akwarium Gdyńskiego!

FACEBOOK

8-14 marca bądź z nami na Facebooku. Tutaj znajdziesz ciekawostki i wiele informacji na temat aksolotla meksykańskiego. Jest to gatunek płaza o bardzo sympatycznej aparycji, jego szeroki uśmiech rozbawi Cię do łez.

My, jak i pozostałe polskie ogrody zoologiczne, posty umieszczać będziemy w specjalnie dedykowanemu obchodom TMOZiA Wydarzeniu, na które już dziś możesz się zapisać. Dużo więcej informacji o samym aksolotlu meksykańskim znajdziesz na naszym profilu na Facebooku.

INSTAGRAM @AkwariumGdynskie

11 marca (czwartek) zajrzyj na nasz Instagram! Konkurs z nagrodami.

„Kurier ZOO”

Polskie ogrody zoologiczne oddają w Państwa ręce wspólnie przygotowaną lekturę. Poniższe wydanie „Kurier ZOO” powstało z okazji obchodów Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów 2021. Znajdują się w nim ciekawostki dotyczące malusich mieszkańców każdego z zoo, ale także rebusy i krzyżówka 🙂

kurier_zoo

Działajmy wspólnie na rzecz ochrony przyrody, dla dobra zwierząt, by chronić przyrodę!

#chronimyGINĄCEgatunki

Organizatorami TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów są przyjaciele z polskich ogrodów zoologicznych: ZOO Bydgoszcz , ZOO Charlotta, ZOO Chorzów, Akwarium Gdyńskie, ZOO Gdańsk, ZOO Kraków, ZOO Lubin, ZOO Łódź, ZOO Płock, ZOO Toruń, ZOO Warszawa, ZOO Wrocław i ZOO Zamość.

Naszą akcję wspierają: Światowe Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA) oraz Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA).

Skip to content