TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów

TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów

Tydzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów

Co roku polskie ogrody zoologiczne i akwaria wspólnie podejmują działania informacyjne i edukacyjne, przedstawiające rolę placówek. A są to ochrona i ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt. Akwarium Gdyńskie już po raz trzeci weźmie udział w ogólnopolskim wydarzeniu TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, a razem z nim 12 innych ogrodów zoologicznych.

Tematem przewodnim w tym roku jest mądra i odpowiedzialna REKREACJA, która obok hodowli i rozmnażania ginących gatunków oraz edukacji jest kolejnym filarem działalności zoo. Chcemy w przystępny sposób podkreślić ważność przestrzegania zasad zwiedzania Akwarium Gdyńskiego, co przekłada się na zachowanie bezpieczeństwa zwiedzających i zdrowia naszych podopiecznych.

Co roku wybieramy także ambasadora wydarzenia. W rolę Zoo-strażnika w Akwarium Gdyńskim wcieli się tym razem rekin marmurkowy, który na czas kampanii otrzyma imię i nazwisko: Mariusz Marmurkowski.

Kampania „TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów” odbędzie się w dniach 6-12 marca 2023, jednak główny nacisk położony zostanie na aktywności dnia 11 marca 2023, który został ogłoszony jako „Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów”. W tym dniu partnerzy wydarzenia przygotują spotkanie, warsztaty lub spacer z edukatorem.

W mediach społecznościowych szukajcie hasztagu #chronimyGINĄCEgatunki i hasła: ZOOchowuj się! Jesteś gościem w domu zwierząt.

Już dzisiaj możecie dołączyć do wspólnego wydarzenia na Facebooku: https://tiny.pl/wnthn

Z okazji wydarzenia pracownicy wszystkich zaangażowanych ogrodów zoologicznych przygotowali nowy numer Kuriera Zoo.
Zachęcamy do lektury i zabawy!

Śledźcie nas w mediach społecznościowych:

facebook.com/AkwariumGdynskie

instagram.com/akwariumgdynskie/

A co będzie się działo stacjonarnie w Akwarium Gdyńskim, w cenie biletu?

  • W dniach 6-12 marca 2023 roku każda osoba odwiedzająca ekspozycję będzie mogła wziąć udział w grze terenowej z wykorzystaniem własnego smartfona lub iPhona;
  • W dniu 11 marca 2023 roku w sobotę zapraszamy na warsztaty do Sali Kinowej pn. „Jak zwierzęta wodne radzą sobie w sytuacjach stresowych?”, tak w ogrodach zoologicznych, jak i środowisku naturalnym. Będzie to punkt na zapisy, z ograniczoną liczbą miejsc.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/1b3SMj9fcQr4Vst86 

Regulamin warsztatów z edukatorem do pobrania (pdf).

Ogłaszamy KONKURS!!!

Jeżeli ktoś z Was mieszka daleko, ale chce z nami świętować TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na HASŁO. Nagrodami będą zestawy gadżetów Akwarium Gdyńskiego i książka o tematyce przyrodniczej. Udział brać będą mogły zarówno osoby indywidualne jak i rodziny.

W ramach obchodów wydarzenia TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów 2023 mamy dla Was trzy zestawy gadżetów i książki o tematyce przyrodniczej.

Ponieważ tematem przewodnim tegorocznego Tygodnia Misji jest mądra i odpowiedzialna REKREACJA, która obok hodowli i rozmnażania ginących gatunków oraz edukacji jest kolejnym filarem działalności zoo, chcemy w przystępny sposób podkreślić ważność przestrzegania zasad zwiedzania Akwarium Gdyńskiego, co przekłada się na zachowanie bezpieczeństwa zwiedzających i zdrowia naszych podopiecznych.

Waszym ZADANIEM będzie stworzenie HASŁA, które w ciekawy, być może zabawny sposób będzie informowało o ZASADACH ZWIEDZANIA na ekspozycji Akwarium Gdyńskiego.

Może być to WIERSZYK, ZŁOTA MYŚL, inna krótka forma literacka, dotycząca np. robienia zdjęć zwierzętom BEZ LAMPY błyskowej, nie wkładania rąk do wody, nie dokarmiania naszych podopiecznych, czy nie przechodzenia przez barierki, tak abyśmy w przyszłości mogli wykorzystać treści Waszych prac na wystawie.

KONKURS trwa od 17 lutego do 3 marca 2023 roku do godziny 24:00. W tym czasie należy przesłać na adres: konkursyakwarium@mir.gdynia.pl ZGŁOSZENIE:

•           Imię i nazwisko pełnoletniego Uczestnika samodzielnie przystępującego do Konkursu lub pełnoletniego Uczestnika zgłaszającego grupę rodzinną Z DOPISKIEM „GRUPA RODZINNA” wraz z podaniem liczby osób w grupie, imion pozostałych członków grupy, w przypadku dzieci także ich wieku;

•           Numer telefonu Uczestnika;

•           Adres mailowy Uczestnika;

•           Treść ułożonego HASŁA konkursowego;

•           zgoda Uczestnika samodzielnego lub Uczestnika będącego przedstawicielem grupy rodzinnej, stanowiąca załącznik nr 1 i załącznik nr 2 do Regulaminu (podpisane dokumenty proszę załączyć jako skany lub zdjęcia dobrej jakości do wiadomości e-mail ze zgłoszeniem konkursowym).

BARDZO WAŻNE! PODPISANY oryginał zgody – załącznik nr 1 i załącznik nr 2 Regulaminu powinien zostać przesłany POCZTĄ TRADYCYJNĄ na adres:

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Centrum Edukacji,

Al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia, z dopiskiem „konkurs na hasło TMOZiA 2023”

do dnia 9 marca 2023 roku (wpływ do skrzynki pocztowej Akwarium Gdyńskiego do 15:30).

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 11 marca 2023 roku na łamach naszych mediów społecznościowych! Szczegółowe informacje znajdzie w regulaminie konkursu.

LINK DO CAŁEGO REGULAMINU

PAMIETAJ! WYDRUKUJ! LINK DO ZAŁĄCZNIKA NR 1

PAMIĘTAJ! WYDRUKUJ! LINK DO ZAŁĄCZNIKA NR 2

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Bądźcie z nami!

Partnerami wydarzenia są:

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Gdański Ogród ZoologicznyZOO i Fokarium Dolina Charlotty, Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie, Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku, Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, Ogród Zoologiczny w Zamościu, Ogród Zoologiczny w Lubinie, Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi, Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Zoo Wrocław i Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy.

Skip to content