Mikołajki w Akwarium

Mikołajki w Akwarium

Akwarium Gdyńskie będzie świętować Mikołajki aż trzy dni!
Zaczynamy 6 grudnia i celebrujemy tradycję aż do niedzieli 8 grudnia.
Atrakcje przygotowaliśmy w godzinach otwarcia Akwarium, czyli 10.00 – 17:00.

PIĄTEK 6 grudnia
W dniu Św. Mikołaja, według corocznej tradycji, edukatorzy rozdawać będą drobne upominki. Obdarujemy wszystkich, którzy odwiedzą tego dnia naszą ekspozycję. Szukajcie nas przy choince!

SOBOTA i NIEDZIELA 7-8 grudnia

Po ekspozycji Akwarium spacerować będzie Święty Mikołaj, który poczęstuje cukierkiem (wyjścia na ekspozycje w godzinach 12.00, 13.00, 14,00, 15,00, 16.00). W niedzielę Mikołaj odwiedzi także dzieci z Klubu Młodego Odkrywcy Mórz podczas ich corocznego, świątecznego spotkania w naszym Centrum Edukacji, a szczegóły tego wydarzenia ujawnimy już niedługo.

W weekend odbędą się również warsztaty (w sposób ciągły, w godzinach otwarcia Akwarium).

• przyrodnicze pt. „Z mikroskopem przy choince”

Każdy uczestnik zostanie naukowcem badającym i poznającym przy pomocy mikroskopu podwodnych mieszkańców zimnych rejonów mórz i oceanów.

• rękodzielnicze „Mój przyjaciel Renifer”

Podczas warsztatów zachęcimy uczestników do odrysowania na papierze swoich dłoni. Z powstałych kształtów stworzymy radosne renifery. Ta kreatywna zabawa pozwoli puścić wodze świątecznej wyobraźni! Każdemu reniferowi jego twórca nada imię. My je spiszemy, a prace plastyczne sfotografujemy. Po mikołajkowym weekendzie na naszym Facebooku pojawi się wpis prezentujący najciekawsze renifery.

Znajdziecie nas przy choince w galerii Akwarium. Udział w Mikołajkowej zabawie dostępny będzie w ramach biletu wstępu do Akwarium Gdyńskiego.

 

 

 

 

 

Zapraszamy!!!

Skip to content