Tydzień rekina 2019 || 17 – 23.11

Tydzień rekina 2019 || 17 – 23.11

Tydzień Rekina już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Akwarium Gdyńskie. Odliczamy z niecierpliwością dni do rozpoczęcia tego wydarzenia. W tym roku startujemy w niedzielę 17.11 i spotykamy się do soboty 23.11. Najwięcej atrakcji zaplanowaliśmy na dni weekendowe, czyli w niedzielę 17.11 oraz sobotę 23.11 między 11.00 a 15:30. W te dni będziemy zarówno na ekspozycji, jak i w salach edukacyjnych Akwarium.

Pierwsze atrakcje będą czekały już na samym początku trasy zwiedzania, czyli w Sali Dydaktycznej. Tu znajdziecie Strefę Malucha, w której na przytulenie czekać będą pluszowe rekiny. Zdolne dłonie naszych wspaniałych edukatorek chętnym dzieciom namalują rekiny na rączkach (23.11). Podczas dalszych etapów zwiedzania, zachęcimy odwiedzających do wypełnienia kart pracy dotyczących tych niesamowitych zwierząt. Dobre odpowiedzi pamiątkową przypinką nagrodzi najprawdziwszy rekin, którego spotkacie na ekspozycji.

Na Galerii Akwarium znajdzie się miejsce zbiórki, z którego co kilkanaście minut zwiedzający będą mogli wraz z pracownikiem Akwarium zejść do piwnicy i zobaczyć żarłacze rafowe czarnopłetwe.

W Sali Kinowej specjalnie zaproszeni goście podzielą się fascynującymi opowieściami o swoich podwodnych spotkaniach z rekinami.

17.11 godz. 11:00-12:00 – Michał Procajło (https://www.underwater-passion.com/southafrica)

Michał Procajło – oceanograf, podróżnik i fotograf podwodny. Łączy swoje pasje, odwiedzając najciekawsze zakątki świata i dokumentując niezwykłe zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku. Tym razem podzieli się z nami swoimi wrażeniami z nurkowań w Republice Południowej Aftyki, gdzie spotkał wiele gatunków rekinów.

23.11 godz. 11:00-12:00 – Martyna Skura (www.lifein20kg.com)

Martyna Skura jest doświadczoną instruktorką nurkowania. Pracowała w Meksyku, Fidżi, Egipcie, a ostatnio także na rajskich Malediwach. Poza dzieleniem się prawdziwą pasją nurkowania, Martyna zachęca poprzez swojego bloga lifein20kg.com do odkrywania podwodnego świata, jego ochrony i dbania o przyszłość rafy koralowej. Co elektryzujące, wielokrotnie nurkowała z rekinami w ich naturalnym środowisku. I właśnie o tym, jak i o innych aspektach pracy nurka, opowie podczas Tygodnia Rekina w Akwarium Gdyńskim.

Cztery razy dziennie nasi goście będą mieli okazję przetestować swoją wiedzę zdobytą podczas zwiedzania. Quizy z nagrodami rozpoczną się o pełnych godzinach: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00. Na zwycięzców czekają wyjątkowe upominki.

W Pracowni Wszechoceanu czekać będzie kolejna porcja ciekawostek o rekinach. Przedstawimy nasze najciekawsze eksponaty, które pojawią się nie tylko pod mikroskopem. Tu zaznajomicie się z biologią tych fascynujących ryb i poznacie zagrożenia, z jakimi muszą się mierzyć. Będzie to również wyjątkowa okazja, aby obejrzeć i zakupić przepiękna, ekologiczną bransoletkę z misją. Więcej informacji znajdziecie na tu oraz na stronie projektu Save the Sea.

W pozostałe dni tygodnia goście Akwarium będą mogli wypełnić kartę pracy dotyczącą siedmiu gatunków rekinów, które zamieszkują Salę Wodne Zwierzęta Świata. Karty będzie można pobrać przy stanowisku z e-przewodnikiem oraz przy kasach. Za wypełnienie karty zwiedzający odbiorą pamiątkową przypinkę. W godzinach: 10.30, 12.30, 14.00 z galerii Akwarium goście będą mogli wraz z pracownikiem Akwarium zejść do piwnicy i zobaczyć żarłacze rafowe czarnopłetwe.

Serdecznie zapraszamy!!

Skip to content