Maj w Akwarium

Maj w Akwarium

Cześć w maju!

Miesiącu pełnym atrakcji, zabawy i niezwykłych wydarzeń!
W nadchodzących tygodniach będziecie mogli nas spotkać w kilku miejscach w Trójmieście, a do tego poznać bliżej nasze zoo. Maj to również okazja do tego, aby porozmawiać o świadomości morskiej i o tym jaki wpływ ma Wszechocean na życie każdego z nas.

Wydarzenia / 11 maja / Millennium Docs Against Gravity 2024

Już 11 maja (sobota) o godzinie 14:30 zapraszamy Was na pokaz filmu „Gdy przychodzi przypływ” w ramach Millennium Docs Against Gravity 2024. Film przybliża nam w piękny sposób duńską wyspę Mandø i morze, które zmienia się z wiatrem i przypływem.

Po seansie będziecie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Gosią Żywicką – oceanografką i edukatorką z Akwarium Gdyńskiego. Wspólnie porozmawiamy o świadomości morskiej, w jaki sposób ocean – kolebka życia, wpływa na losy każdego z nas, skali i skutkach ingerencji człowieka w środowisko naturalne, prognozie dla rejonów nadbałtyckich, obszarach, które w niedalekiej przyszłości pochłonie woda. Będzie to dialog o tym, co naukowcy widzą i dokumentują przez pryzmat trwającej zmiany klimatu i innych zagrożeń, które niesie dalsza przemiana przyrody na użytek ludzi.

To będzie naprawdę fantastyczna sobota. Nie czekajcie i rezerwujcie swoje bilety.

Zobacz film „Gdy przychodzi przypływ” i dołącz do debaty.

Więcej informacji >

Wydarzenia / 24 maja / Smocze Łodzie 2024

W tym roku odbywa się już 14 edycja wyścigów smoczych łodzi na wodach Motławy w Gdańsku. To widowiskowe i emocjonujące wydarzenie organizowane jest przez Narodowe Muzeum Morskie i Morski Robotniczy Klub Sportowy. Uczestniczą w nim reprezentanci pomorskich instytucji kultury. Na jedno popołudnie zmieniają się w prawdziwych sportowców zacięcie walczących o puchar. 24 maja do zawodów stanie 8 instytucji, wśród nich Muzeum Archeologiczne w GdańskuMuzeum Narodowe w GdańskuMuzeum GdańskaMuzeum II Wojny ŚwiatowejMuzeum Zamkowe w MalborkuHevelianumNarodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i oczywiście Akwarium Gdyńskie.

Wyścigi smoczych łodzi to sport o długiej historii i głęboko zakorzenionej kulturze. Wywodzi się z tradycji chińskich i jest symbolem współpracy, siły i determinacji. Same łodzie mają niezwykły wygląd. Z przodu łodzi znajduje się drewniany, malowany łeb smoka, a z tyłu jego ogon. Na przodzie łodzi rytm wybija bębniarz, z tyłu znajduje się sternik który stoi na rufie i kieruje łodzią. Zawodnicy siedzą w dwóch równoległych rzędach, które pracują wspólnie, napędzając łódź zsynchronizowanymi wiosłami. To nie tylko rywalizacja sportowa, ale także doskonała okazja do integracji, budowania zespołu i wzmacniania więzi między uczestnikami.

Zadaniem zawodników jest przepłynięcie 200 m na czas. Na każdej łodzi startuje 20 osób. Zapraszamy do dopingowania wszystkich drużyn 24 maja na Ołowiance, o godzinie 16:00!

Wydarzenia / 25 maja / Open House Gdynia 2024

Zobacz budynek Akwarium Gdyńskiego z innej perspektywy! Już 25 maja zapraszamy w odwiedziny w ramach „Open House Gdynia”, podczas których poznacie historię Akwarium Gdyńskiego oraz odwiedzicie niedostępne dla zwiedzających przestrzenie.

Wymagana rezerwacja miejsc.

Wydarzenia / 26 maja / 3. Piknik Nauki Fahrenheita

Wyrusz w podróż pełną naukowych odkryć – 26 maja 2024 Hevelianum zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na 3. Piknik Nauki Fahrenheita na Górze Gradowej. To będzie dzień pełen zabawy, nauki i niezapomnianych wrażeń. Pod namiotem Akwarium Gdyńskiego nie zabraknie gier i warsztatów związanych ze środowiskiem morskim oraz angażujących obserwacji mikroskopowych.

Wstęp bezpłatny!

Edukacja / Spotkanie z Morzem Bałtyckim dla szkół w Gdyni

Szukasz pomysłów na interesujące zajęcia, które zrealizujesz ze swoimi uczniami poza murami szkoły?
Jeśli tak – nie wahaj się i przyłącz swoją klasę do nowej edycji projektu „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”! Partnerem projektu jest miasto Gdynia, które od lat wspiera realizowane przez Akwarium Gdyńskie MIR-PIB inicjatywy z zakresu aktywnej edukacji morskiej. Program ma na celu popularyzację wiedzy o Bałtyku wśród lokalnej społeczności. Projekt przeznaczony jest dla gdyńskich szkół podstawowych. Na bezpłatne warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy stałej zapraszamy klasy V w okresie kwiecień-czerwiec, natomiast klasy II w okresie wrzesień-listopad.

Skip to content