Dni Otwarte Centrum Edukacji

Dni Otwarte Centrum Edukacji

Dni Otwarte Centrum EdukacjiCo roku, w okolicach Dnia Edukacji Narodowej, opowiadamy o tym jak prowadzimy zajęcia edukacyjne w Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego.

15 i 16 października, pomiędzy 12:00 a 15:00 zapraszamy do odwiedzenia sal warsztatowych i laboratoriów, wzięcia udziału w eksperymentach, własnoręcznym badaniu preparatów, oglądaniu eksponatów oraz nauki przez zabawę.

Tematem przewodnim będzie AMAZONIA.

W Sali Biologicznej obejrzysz z bliska preparaty związane z mieszkańcami wód Amazonki oraz jej dopływów. Będą to m.in. zęby piranii, czy też łuska arapaimy. Ponadto doświadczalnie sprawdzisz na czym polega wyładowanie elektryczne u strętwy. Najmłodsi będą mogli zagrać w amazońskie memory.

W Pracowni Wszechoceanu specjalnie na tę okazję stworzona zostanie strefa geograficzno-chemiczna. Poznasz tam podstawowe fakty o wyjątkowości Amazonki. Jej położeniu, długości, dopływach, rdzennych mieszkańcach. Doświadczalnie poznasz różnice między rzekami czarnymi a białymi. W tej Sali odbywać się będą proste analizy chemiczne wód słodkich.

Sali Przedszkolnej powstanie kącik kreatywny, w którym dzieci i młodzież będą mogły stworzyć figurki z modeliny, zawieszki z filcu ze wzorami zwierząt zamieszkujących Amazonię.

W Sali Kinowej, po poznaniu podstawowych informacji o lasach Amazonii, będzie można wziąć udział w quizie z pytaniami.

Udział w wydarzeniu nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Impreza odbywa się w ramach biletów wstępu do Akwarium Gdyńskiego, nie wymaga żadnych dodatkowych opłat.

Po odwiedzeniu każdej z sal i zebraniu od prowadzących potwierdzających pieczątek, będzie możliwość zdobycia drobnego upominku.

 

 

Skip to content