Dni Ochrony Morza Bałtyckiego 2024

Dni Ochrony Morza Bałtyckiego 2024

Już w ten weekend zapraszamy Was na spotkania edukacyjne w ramach Dni Ochrony Morza Bałtyckiego. W tym roku spotykamy się w skrzydle edukacyjnym, gdzie wspólnie będziemy poznawać Bałtyk, jego mieszkańców, a także zagrożenia, z jakimi na co dzień się mierzą. 

Weekend 23-24.03.2024

23 i 24 marca zapraszamy Was do naszych sal edukacyjnych, w których zaplanowaliśmy m.in.:

Spotkania z nurkami ze stowarzyszenia Ghost Diving Poland

Podczas nich, dowiecie się, jak wygląda sprzęt nurkowy wykorzystywany podczas akcji usuwania sieci widmo z dna morskiego. Przekonacie się również, ile waży butla oraz jak pompuje się bojki wyporowe, które służą do uniesienia sieci z dna.

Zabawy rodzinne, doświadczenia i obserwacje mikroskopowe 

Poznacie zwierzęta zamieszkujące wody Bałtyku, ich charakterystykę i nietypowe cechy przystosowawcze. Będziecie mieli także okazję wykonać analizę pH wody morskiej czy zagrać w grę karcianą “Bałtyciaki”. 

Pokaz filmów z serii Bałtycki Naukowiec 

Dowiecie się, które ryby są niezwykle istotne dla środowiska i dlaczego. Poznacie także ciekawostki dotyczące Zatoki Puckiej i wiele szczegółów dotyczących pracy naukowców z Morskiego Instytutu Rybackiego – PIB.

Wszystkie atrakcje są dostępne w ramach biletu wstępu!

Harmonogram wydarzenia:

11:00-16:00 – LABORATORIUM BIOLOGICZNE
Zobacz z bliska zwierzęta, które zamieszkują wody Bałtyku. Weź udział w obserwacjach mikroskopowych, grze rodzinnej i doświadczeniach.

11:00-16:00 – SALA KINOWA
Sprawdź w jaki sposób naukowcy badają Morze Bałtyckie. Poznaj serię krótkometrażowych filmów “Bałtycki Naukowiec”.

11:00-16:00 – PRACOWNIA WSZECHOCEANU

Warsztaty z GHOST DIVING Poland. Poznaj i doświadcz pracy nurków, którzy zajmują się oczyszczaniem mórz i oceanów z sieci widm.

Skip to content