Klub Młodego Odkrywcy Mórz – 10 urodziny!

Klub Młodego Odkrywcy Mórz – 10 urodziny!

Rok 2021 obfituje w wiele ważnych dla nas rocznic i jubileuszy.

W czerwcu minie dokładnie 100 lat od rozpoczęcia badań naukowych na rzecz rybołówstwa morskiego w Polsce. To dziedzina, nad którą pieczę stanowi Morski Instytut Rybacki i ten piękny jubileusz to jednocześnie setna rocznica utworzenia MIR.

23 czerwca 1971r. otwarte zostało Akwarium Gdyńskie! Czeka na nas więc huczne świętowanie 50-tych urodzin.

Nie można też nie wspomnieć o decyzji Organizacji Narodów Zjednoczonych – właśnie wkroczyliśmy w dekadę nauk o morzach i oceanach, która jest decydująca dla ochrony wód.

Wreszcie – 30 stycznia mija 10 lat od powstania Klubu Młodego Odkrywcy Mórz.

Od stycznia 2011r. osoby do 16 roku życia, zafascynowane oceanografią i akwarystyką, rozwijają swoje pasje pod naszymi skrzydłami. Bycie członkiem Klubu oznacza hobbistyczne zdobywanie wiedzy i doświadczenia, udział w dedykowanych warsztatach o zabarwieniu artystycznym oraz niepowtarzalną okazję do bliższego poznania zwierząt Akwarium Gdyńskiego.

Przez tę dekadę stworzyliśmy grupę dobrych znajomych nie tylko wśród Klubowiczów, ale też ich rodzin. Ciepła, familijna atmosfera i łącząca wszystkich ciekawość świata, sprawiły, że ta mikrospołeczność jest naszą dumą.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o Małgosi Żywickiej – matce chrzestnej tego projektu, która sprawuje pieczę nad wszystkim co z Klubem związane. Pamięta o urodzinach wszystkich członków, zna ich marzenia, ulubione zwierzęta i plany zawodowe. Z pieczołowitością planuje wszystkie działania Klubu, a wczasach, w których zmuszeni jesteśmy do izolowania się w swoich domach, dba by więzi zawiązane między Klubowiczami nie rozluźniły się.

Skip to content