Centrum Edukacji

W związku z sytuacją epidemiczną, nasza oferta została przygotowana zgodnie z ogólnie obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Centrum Edukacji zostało powołane w Akwarium Gdyńskim w 1998 roku w celu popularyzowania wiedzy o morzu. Od tego czasu do chwili obecnej, uczniowie z Trójmiasta i okolic oraz grupy szkolne z całej Polski, wzięły udział w wielu projektach. Naszym głównym celem jest zapoznanie jak największej liczby młodych ludzi z bieżącymi zagadnieniami dotyczącymi biologii, ekologii i ochrony środowiska morskiego. Uczestnicy zajęć poznają świat morza przez zmysły dotyku, wzroku, słuchu i praktyczne doświadczenia.

Do realizacji tematów wykorzystuje się także ekspozycję naszego ogrodu zoologicznego, który usytuowany nad Zatoką Gdańską, daje możliwość pokazania organizmów związanych z ekosystemem środowiska Morza Bałtyckiego, a także faunę wodną, pochodzącą niemal z całego świata.

> Dowiedz się więcej o naszych przestrzeniach dydaktycznych i zasobach.

> Pełna oferta Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego (zajęcia stacjonarne, terenowe i online) do pobrania.


Zajęcia stacjonarne

> Regulamin zajęć stacjonarnych w Centrum Edukacji

Laboratorium (185 zł, 60 min.)

185 zł, 60 min. Szkoła
podstawowa
Szkoła
średnia
Grupa wiekowa 6 lat Klasa 1-4 Klasa 5-6 Klasa 7-8 Klasa 1-4
Mieszkańcy koralowego zakątkaW trakcie godzinnych zajęć laboratoryjnych dzieci dowiadują się czym są rafy koralowe, jakie czynniki są niezbędne do ich prawidłowego rozwoju oraz jakie zwierzęta zamieszkują rafy koralowe. Zajęcia opierają się na naprzemiennym przekazywaniu wiedzy teoretycznej oraz oglądaniu wcześniej przygotowanego materiały biologicznego. Podczas zajęć dzieci obserwują, przy użyciu szkieł powiększających, budową szkieletu kolonii koralowców, poznają rozgwiazdy, jeżowce czy inne bezkręgowce rafowe. W trakcie zajęć uczestnicy wypełniają materiały edukacyjne.
Spotkanie z Morzem BałtyckimSpotkanie z Morzem Bałtyckim (dla 6-latków oraz klas I-IV SP). Zajęcia dla młodszych z użyciem lup odbywają się docelowo jedynie w Pracowni Wszechoceanu dlatego liczba uczestników to maksymalnie 30 osób. W trakcie godzinnych zajęć laboratoryjnych dzieci dowiadują się, jakie zwierzęta mogą napotkać na plaży podczas zwykłego spaceru oraz co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Zajęcia opierają się na naprzemiennym przekazywaniu wiedzy teoretycznej oraz oglądaniu wcześniej przygotowanego materiały biologicznego przy użyciu szkieł powiększających. W trakcie zajęć dzieci samodzielnie obejrzą m.in. małże oraz krewetki bałtyckie. W czasie zajęć dzieci wypełniają przygotowane karty pracy.
Wyprawa na dno oceanuGodzinne zajęcia laboratoryjne przybliżą dzieciom ciekawe i bardzo różnorodne zwierzęta, żyjące na dnie oceanu oraz możliwości wykorzystania w życiu codziennym bogactw naturalnych w postaci ropy naftowej i gazu ziemnego. Zajęcia opierają się na naprzemiennym przekazywaniu wiedzy teoretycznej oraz oglądaniu wcześniej przygotowanego materiały biologicznego. Podczas zajęć dzieci obserwują, przy użyciu szkieł powiększających, m.in. różnorodne małże oraz ślimaki morskie, a także skorupiaki żyjące na dnie. W trakcie zajęć uczestnicy wypełniają materiały edukacyjne.
Flora i fauna„Fauna i flora Bałtyku” to godzinne zajęcia laboratoryjne obejmujące pracę z użyciem binokularów. W trakcie części teoretycznej uczniowie poznają charakterystykę Morza Bałtyckiego, jego warunki fizykochemiczne oraz faunę i florę. Wprowadzone są także podstawowe pojęcia ekologiczne. W trakcie prac praktycznych z wykorzystaniem mikroskopów uczniowie samodzielnie obejrzą wcześniej przygotowany materiał biologiczny, co pozwoli im na utrwalenie oraz usystematyzowanie uzyskanych informacji. Do zajęć przeznaczone są materiały edukacyjne w postaci karty pracy.
Poznajemy rekinyWielu z nas uważa, że rekiny to groźne bestie. Istotnie zwierzęta te są urodzonymi drapieżnikami, ale tylko niektóre mogą być niebezpieczne dla człowieka. Podczas zajęć laboratoryjnych poznamy wiele gatunków rekinów. Opowiemy o ich niesamowitych przystosowaniach do życia w środowisku wodnym, nieomylnych zmysłach, intrygujących zachowaniach, ale przede wszystkim o fascynującym świecie, w którym te ryby żyją. Odpowiemy na pytania: Czy rekiny składają jaja? Co się stanie, gdy rekin zgubi ząb? Czy rekin to najbardziej niebezpieczne zwierzę mórz i oceanów? Podczas zajęć praktycznych, przy pomocy mikroskopów, przyjrzymy się z bliska zębom i łuskom rekinów, a także jajom, z których wcześniej wykluły się młode rekinki. Do zajęć przeznaczone są materiały edukacyjne w postaci karty pracy.
SzkarłupnieW trakcie godzinnych zajęć laboratoryjnych omówiona zostanie ogólna budowa zewnętrzna i wewnętrzna szkarłupni ze wskazaniem na specyficzną symetrię ciała tych zwierząt. Zaprezentowane zostaną warunki w jakich żyją, ich zwyczaje pokarmowe, poszczególne gromady oraz ciekawostki związane z ich życiem. W trakcie części praktycznych z wykorzystaniem mikroskopów uczniowie samodzielnie obejrzą rozgwiazdy, wężowidła, jeżowce. Do zajęć przeznaczone są materiały edukacyjne w postaci karty pracy.
Bezkręgowce morskiePodczas zajęć młodzi badacze mają okazję zapoznać się z podstawową systematyką bezkręgowców i poznają bliżej niektóre ze zwierząt z wykorzystaniem mikroskopu. Do zajęć przeznaczone są materiały edukacyjne w postaci karty pracy.
Geologia Morza BałtyckiegoDlaczego wybrzeża Szwecji kojarzą na się z nagimi, surowymi skałami oraz fiordami, a polskie plaże to miękki piasek i klify? Kto lub co „wykopał” nieckę Bałtyku? Skąd w morzu bursztyn? Na te i inne pytania odpowiedzą zajęcia Geologia Morza Bałtyckiego. Użyjemy mikroskopów żeby przyjrzeć się skałom z bliska i porównać ich budowę. Sprawdzimy co się dzieje kiedy polejemy skały kwasem solnym oraz dowiemy się dlaczego czasem warto zabrać ze sobą magnes na plażę. Do zajęć przeznaczone są materiały edukacyjne w postaci karty pracy.
Chemia wodyZajęcia składają się z 2 części. Pierwsza część to prezentacja multimedialna omawiająca podstawowe parametry, które można oznaczać w wodach środowiskowych: amoniak, azotany (III), azotany (V), fosforany (V), zasolenie, twardość ogólna. Część druga – zajęcia laboratoryjne trwają 60 minut. Zajęcia prowadzone są w 4 grupach. Podczas zajęć klasa oznacza po 6 parametrów w 2 rodzajach próbek: bałtyckiej i akwarium słodkowodnego. Część podsumowująca zajęcia pozwala omówić wyniki i wskazuje źródła nieprawidłowości. przykładowe pojęcia wprowadzane podczas zajęć: eutrofizacja, twardość ogólna, woda osmotyczna, nitryfikacja, salinometr. Do zajęć przeznaczone są materiały edukacyjne w postaci karty pracy.
Anatomia rybyRyby posiadają mnóstwo niesamowitych przystosowań pozwalających im żyć w środowisku wodnym. Wiele gatunków jest świetnymi pływakami. Większość potrafi skutecznie bronić się przed drapieżnikami. Pozostałe mają fantastyczną umiejętność kamuflażu. Jeszcze inne, chcąc chronić swoje przyszłe potomstwo, ikrę umieszcza w torbie lęgowej znajdującej się na brzuchu samca. A czy wiedziałeś, że niektóre gatunki ryb potrafią zmieniać płeć? O ciekawostkach dotyczących ryb z mórz i oceanów, rzek i jezior oraz wędrownych opowiemy podczas prezentacji multimedialnej. W laboratorium przeprowadzimy analizę ichtiologiczną śledzia. Użyjemy do tego narzędzi preparacyjnych. Ćwiczenie młodzież wykona w 3,4-osobowych podzespołach. Do zajęć przeznaczone są materiały edukacyjne w postaci karty pracy.

Prezentacje (135 zł, 45 min.)

135 zł, 45 min. Szkoła
podstawowa
Szkoła
średnia
Grupa wiekowa Klasa 0 Klasa 1-4 Klasa 5-6 Klasa 7-8 Klasa 1-4
Nasz Bałtyk dla młodszych Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. W trakcie prezentacji multimedialnej uczestnicy poznają organizmy morskie, których ślady oraz pozostałości możemy z łatwością znaleźć w trakcie spaceru po plaży. Zaprezentujemy również mieszkańców strefy przybrzeżnej wód Bałtyku, w tym także takich którzy potrafią się ukrywać niczym kameleon. Dowiemy się, m.in. który ptak jest królem polskiego wybrzeża, dlaczego małże zakopują się w piasku i ile nóg ma krewetka. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m.in. przez mikroskop cyfrowy.
Z wizytą u błazenka Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. W trakcie prezentacji multimedialnej prowadzonej w Sali Kinowej, uczestnicy dowiadują się czym są rafy koralowe, czego potrzebują do prawidłowego rozwoju oraz poznają zwierzęta, które wybierają rafy jako swój dom. Te niezwykle barwne miejsca zamieszkują najróżniejsze bezkręgowce oraz ryby z o kolorach ciała z całej palety barw. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m.in. przez mikroskop cyfrowy.
Zwierzęta Akwarium Gdyńskiego Temat dla osób, które chciałyby skorzystać z wiedzy edukatorów Akwarium Gdyńskiego i posłuchać o zwierzętach, które znajdują się na ekspozycji. Zajęcia prowadzone są elastycznie, są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i turystów w grupach zorganizowanych odwiedzających Akwarium Gdyńskie. Jest to doskonały wstęp do zwiedzania Akwarium Gdyńskiego, zdecydowanie wzbogacający wycieczkę po ogrodzie zoologicznym. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m.in. przez mikroskop cyfrowy.
Arktyka i Antarktyka Jest to opowieść o polarnych rejonach znajdujących się na krańcach Ziemi – podobnych, a jednak bardzo różnych, o warunkach tam panujących, niezwykłych zjawiskach takich jak zorza polarna oraz Mieszkańcach tych śnieżnych i mroźnych miejsc. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów przez mikroskop cyfrowy.
Niezwykłe zwierzęta morskie W trakcie zajęć poznajemy kilkanaście gatunków zwierząt żyjących w morzach i oceanach, których zachowania czy wygląd mogą nas zaskakiwać. Dowiemy się, który rekin jest zupełnie niegroźny, jakie ryby mogą zmieniać płeć, czy ślimak może zabić i wiele innych, ciekawych rzeczy. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m.in. przez mikroskop cyfrowy.
Tajemnice Amazonii Zajęcia przeprowadzane na różnych poziomach zaawansowania: od szkoły podstawowej do liceum. Prezentacja w ciekawy sposób przedstawia faunę i florę obszaru dżungli Amazońskiej, kładąc szczególny nacisk na najbardziej niezwykłe gatunki tego biomu. Dodatkowo przedstawiona zostaje historia rdzennych mieszkańców dżungli Amazońskiej. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m. in przez mikroskop cyfrowy.
Bioróżnorodność Zatoki Puckiej Zajęcia mają na celu przybliżenie uczestnikom zajęć ekosystemu Zatoki Puckiej, która jako cenny przyrodniczo akwen, została pierwszym w Polsce obszarem wód morskich objętym ochroną. Zatoka Pucka Wewnętrzna posiada doskonałe warunki dla rozwoju życia na dnie i w toni wodnej, ponieważ charakteryzuje się niewielką głębokością i małym wpływem wód otwartego morza. Czynniki te wpłynęły na wykształcenie bogatych zespołów roślin i zwierząt, a w efekcie powstania akwenu, który wyróżnia największa w całej polskiej strefie brzegowej różnorodność biologiczna. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m.in. przez mikroskop cyfrowy.
Nasz Bałtyk Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku powyżej 11 lat. W trakcie prezentacji multimedialnej uczestnicy poznają organizmy morskie, których ślady oraz pozostałości możemy z łatwością znaleźć w trakcie spaceru po plaży. Zaprezentujemy również mieszkańców strefy przybrzeżnej wód Bałtyku, w tym także takich którzy potrafią się ukrywać niczym kameleon. Dowiemy się, m.in. który ptak jest królem polskiego wybrzeża, dlaczego małże zakopują się w piasku i ile nóg ma krewetka. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m.in. przez mikroskop cyfrowy.
Wielka Rafa Koralowa„Wielka Rafa Koralowa” to temat kierowany do osób od 11 roku życia. Jest to prezentacja multimedialna prowadzona w Sali Kinowej, w czasie której uczestnicy dowiadują się, gdzie jest największa z raf, jakie zwierzęta budują rafy koralowe, jakich warunków potrzebują do rozwoju. Poznają również innych mieszkańców tych niezwykle barwnych miejsc – ryby, głowonogi, szkarłupnie oraz poznają zagrożenia i sposoby ochrony tych ekosystemów. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m.in. przez mikroskop cyfrowy.
Tajemniczy świat głębinZajęcia wykładowe dotyczące głębin i panujących w nich warunkom do życia. W trakcie zajęć omawiane są m.in. czynniki tj. ciśnienie, temperatura, światło i dostępność pokarmu; ciekawe przystosowania zwierząt do życia w niegościnnych krainach; rekordziści zanurzenia. Czy Głębia Challenger byłaby w stanie pochłonąć Mount Everest? Dlaczego Bałtyk nazywany jest „cmentarzyskiem Europy”? Na jakich głębokościach żyje rekin płaszczak i jakiego koloru światłem promieniuje ogon gardzielca? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznamy podczas realizacji zajęć z tematu „Tajemniczy świat głębin”. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów przez mikroskop cyfrowy.
Podstawy ekologii morzaZajęcia mają na celu przybliżenie młodzieży ogólnego obrazu funkcjonowania mórz i oceanów. Podczas wykładu charakteryzowane są czynniki biotyczne, abiotyczne oraz zależności między nimi. Przedstawiane są również poszczególne formacje ekologiczne. Zajęcia pozwalają na zrozumienie zjawisk zachodzących w morzu oraz obfitują w interesujące przykłady i ciekawostki. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m.in. przez mikroskop cyfrowy.


Zajęcia terenowe (100 zł, 45 min.)

Mimo, że zajęcia są prowadzone na świeżym powietrzu, z doświadczenia wiemy, że trudno jest zachować dystans 1,5 m między uczestnikami zajęć. W związku z tym, będziemy Was prosić o zasłanianie ust i nosa maseczką, podczas pracy w grupie.

100 zł, 45 min. Przedszkole Szkoła
podstawowa
Szkoła
średnia
Grupa wiekowa 4-5 lat 6 lat Klasa 1-3 Klasa 4-6 Klasa 7-8 Klasa 1-4
Tajemnice Orłowskiego KlifuCzyli zajęcia o tym skąd wzięło się Morze Bałtyckie i co o jego historii mówią nam kamienie leżące na Trójmiejskich plażach. Przyjrzymy się z bliska niektórym skałom i nauczymy się je odróżniać. Na zajęcia zapraszamy na plażę w Gdyni Orłowo.
Mieszkańcy BałtykuTo zajęcia w trakcie, których uczestnicy poznają znaki szczególne unikatowego Bałtyku, takie jak położenie czy cechy warstw wód. Na zajęcia spotykamy się w Gdyńskiej Marinie, gdzie odbywa się łowienie i zespołowe rozpoznawanie organizmów ze strefy brzegowej na podstawie specjalnie przygotowanego na tę okazję klucza do poznawania nadbałtyckiej przyrody.

> Pełny regulamin, godziny zajęć i zasady bezpieczeństwa znajdziecie tu: REGULAMIN.


Zajęcia online

Tematyka zajęć i ich scenariusze zostały przygotowane na podstawie ponad 20-letniego doświadczenia w prowadzeniu aktywnej edukacji morskiej przez Akwarium Gdyńskie oraz we współpracy z nauczycielami i grupami szkolnymi, które pomagały nam w testowaniu rozwiązań online. Zarówno entuzjazm uczniów jak i wyniki ankiety, którą wypełniali opiekunowie grup, wypadły bardzo pomyślnie i dlatego gorąco zapraszamy do zapisywania się na zajęcia edukacyjne prowadzone online z Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB.

Zajęcia online Cena (zł) Liczba uczestników
w języku polskim 100 30
w języku angielskim 125 30

> Regulamin zajęć online Centrum Edukacji do pobrania w pdf

Przedszkole Szkoła podstawowa Szkoła średnia
Grupa wiekowa 4-5 lat 6 lat Klasa 1-4 Klasa 5-6 Klasa 7-8 Klasa 1-4
Mieszkamy nad BałtykiemZajęcia dla dzieci od 4 do 6 roku życia. Obejmują opowieść edukatora o bałtyckich skorupiakach i rybach, ptakach polskiego wybrzeża i ssakach morskich. W czasie połączenia z grupą wspólnie budujemy Morze Bałtyckie na tablicy magnetycznej, bawimy „w teatr”, naśladując zachowania zwierząt. Podsumowaniem jest barwny quiz, sprawdzający wiedzę przedszkolaków. Zwierzęta, o których opowiadamy to m.in.: łabędź, kaczka, mewa, kraby, krewetki, meduza, śledź i dorsz, foki i morświn. Uzupełnieniem zajęć mogą być wybrane kolorowanki dostępne na naszej stronie internetowej.
Barwne życie na rafie koralowejZajęcia dla dzieci od 4 do 6 roku życia. Łączą opowieść edukatora o zwierzętach raf koralowych i krótkie filmy, przedstawiające organizmy w ich naturalnym środowisku. W czasie połączenia z grupą wspólnie budujemy środowisko rafy koralowej z wykorzystaniem magnesów z wizerunkami zwierząt, bawimy się, odgadując matematyczne zadania dotyczące budowy organizmów, rozwiązujemy zagadki – wierszyki z wykorzystaniem zwierzęcych pacynek. Podsumowaniem jest kolorowy quiz, sprawdzający wiedzę przedszkolaków. Zwierzęta, o których opowiadamy to m.in.: błazenek, rozgwiazda, konik morski, ośmiornica, rekiny, żółw morski. Uzupełnieniem zajęć mogą być wybrane kolorowanki dostępne na naszej stronie internetowej.
Morze Bałtyckie z BliskaZajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. W trakcie zajęć online prowadzonych w formie prezentacji multimedialnej uczestnicy poznają organizmy morskie, których ślady oraz pozostałości możemy z łatwością znaleźć w trakcie spaceru po plaży. Zaglądamy również do mieszkańców strefy przybrzeżnej wód Bałtyku, w tym także takich którzy potrafią się ukrywać niczym kameleon. Dowiadujemy się, m.in. który ptak jest królem polskiego wybrzeża, dlaczego małże zakopują się w piasku i ile nóg ma krewetka. Elementem wzbogacającym teoretyczną opowieść edukatora jest pokaz preparatów, z wieloma spośród omawianych organizmów, przez mikroskop cyfrowy.
Mieszkańcy Koralowego ZakątkaZajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. W trakcie zajęć online prowadzonych w formie prezentacji multimedialnej, uczestnicy dowiadują się czym są rafy koralowe, czego potrzebują do prawidłowego rozwoju oraz poznają zwierzęta, które wybierają rafy jako swój dom. Te niezwykle barwne miejsca zamieszkują najróżniejsze bezkręgowce oraz ryby z o kolorach ciała z całej palety barw. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów m.in. przez mikroskop cyfrowy.
Fauna i Flora BałtykuZajęcia skierowane są dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz liceum. W trakcie zajęć online prowadzonych w formie prezentacji multimedialnej uczestnicy poznają podstawowe fakty dotyczące Morza Bałtyckiego, jego warunki fizykochemiczne oraz faunę i florę. Ważnym elementem jest wprowadzenie podstawowych pojęć ekologicznych oraz wytłumaczenie ich znaczenia. W trakcie zajęć poza treściami teoretycznymi oraz materiałem graficznym pokazywane są także preparaty omawianych organizmów przy użyciu m.in. mikroskopu cyfrowego.
Wielka Rafa KoralowaTemat zajęć online skierowany do osób od 11 roku życia. Jest to prezentacja multimedialna bogata we wspaniałe materiały graficzne, w czasie której uczestnicy dowiadują się, gdzie jest największa z raf, jakie zwierzęta budują rafy koralowe, jakich warunków potrzebują do rozwoju. Poznają również innych mieszkańców tych niezwykle barwnych miejsc – ryby, głowonogi, szkarłupnie oraz zagrożenia i sposoby ochrony tych ekosystemów. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz preparatów z omawianymi zwierzętami przez mikroskop cyfrowy.
Poznajemy RekinyW trakcie zajęć online postaramy się uświadomić uczestnikom, że rekiny pomimo tego, iż są groźne, są również niezbędnym elementem ekosystemu morskiego. Istotnie zwierzęta te są urodzonymi drapieżnikami, ale tylko niektóre mogą być niebezpieczne dla człowieka. Podczas zajęć poznamy różnorodność w świecie tych ryb. Opowiemy o ich niesamowitych przystosowaniach do życia w środowisku wodnym, nieomylnych zmysłach, intrygujących zachowaniach, ale przede wszystkim o fascynującym świecie, w którym te ryby żyją. Odpowiemy na pytania: Czy rekiny składają jaja? Co się stanie, gdy rekin zgubi ząb? Czy rekin to najbardziej niebezpieczne zwierzę mórz i oceanów? Opowieść edukatora jest urozmaicona pokazem preparatów, takich jak szczęka rekina, jego jaja, czy też fragment skóry, m.in. przez mikroskop cyfrowy.
Zwierzęta Akwarium GdyńskiegoTemat dla osób, które chciałyby skorzystać z wiedzy edukatorów Akwarium Gdyńskiego i posłuchać o zwierzętach, które znajdują się na ekspozycji. Jeśli chcecie poznać naszych mieszkańców, a nie możecie opuścić swojego miejsca zamieszkania to są to zajęcia stworzone dla Ciebie. Zajęcia prowadzone są w formie prezentacji multimedialnej, bogatej we wspaniałe grafiki oraz filmy prezentujące codzienne zachowania naszych zwierząt. Elementem wzbogacającym opowieść edukatora jest pokaz różnorodnych preparatów przez mikroskop cyfrowy.
Zajęcia w języku angielskim
Inhabitants of the Coral Reef
Shark Encounters
Fauna and flora of the Baltic Sea

Dlaczego warto skorzystać z oferty zajęć online właśnie teraz?

Rok 2021 oficjalnie zapoczątkował ustanowioną przez ONZ Dekadę Oceanów.

Mimo obostrzeń związanych z pandemią i trudnej sytuacji w szkołach, ani świat przyrody, ani kształtowana w młodych osobach wrażliwość, nie stoją w miejscu.

Zajęcia online prowadzone przez Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego to możliwość uczenia się o mieszkańcach podwodnego świata od specjalistów i bez ograniczeń geograficznych.

Wymagania techniczne

Wymagania prędkości łącza internetowego zapewniające płynność połączenia podczas zajęć online to 5 Mb/s pobierania danych i 1Mb/s wysyłania danych. Przy wolniejszym połączeniu mogą występować problemy z wyświetlaniem obrazu oraz przekazem dźwięku.

Wszystkie zajęcia, zarówno stacjonarne, terenowe, jak i prowadzone on-line, należy zarezerwować z wyprzedzeniem.

Rezerwacji można dokonywać drogą mailową, pisząc na adres akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30, pod numerem telefonu +48 587 32 66 20.