Blue Ferie | 4-17.01

Blue Ferie | 4-17.01

Najwyższe wykształcenie to takie, które nie tylko dostarcza nam informacji, ale także harmonizuje nasze życie z całym istnieniem.

Rabindranath Tagore

 

PROGRAM

Blue Ferie (4-17.01), czyli apel o zmianę postaw i zachowań, budzenie ciekawości i wrażliwości w każdym człowieku, aby doprowadzić do zahamowania procesu zawłaszczania planety. Nadszedł decydujący czas dla ochrony wód. Zaśmiecenie plastikiem, zakwaszenie i utrata tlenu – zagrożeń dla mórz i oceanów jest aż nadto. Naukowcy ostrzegają, że te skutki działalności człowieka są już dla nich katastrofalne. W programie edukacyjnym Akwarium Gdyńskiego na styczeń: pokazanie piękna i zagrożeń podwodnego świata przez pryzmat indywidualnego zwiedzania wystały stałej, informacje o stanie środowiska naturalnego, DIY (do it yourself) w domu, czyli wiedza i zabawy plastyczne dla dzieci oraz działania z zakresu dokumentalistyki – konkurs fotograficzny „Ocean i ludzie są nierozłącznie związani”.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

01.01-14.02 | „Ocean i ludzie są nierozłącznie związani”

Podejmij wyzwanie fotograficzne!

Poszukaj w albumach, zrób zdjęcie ad hoc… Pokaż swoimi oczami związek pomiędzy ludźmi a oceanem.

Na zgłoszenia czekamy do 14 lutego.

Ale nie zwlekaj! Prześlij swoje zgłoszenie na adres: konkursyakwarium@mir.gdynia.pl.

Po zakończeniu konkursu zaprezentujemy 10 najlepszych propozycji w Wirtualnej Galerii (na stronie internetowej, na Facebooku i Instagramie Akwarium Gdyńskiego).

Zapoznaj się z regulaminem konkursu:

REGULAMIN KONKURSU

ZAŁĄCZNIK 1 DO REGULAMINU

ZAŁĄCZNIK 2 DO REGULAMINU

WYSTAWA STAŁA

04-17.01 | czynna w godz. 10:00-17:00

Na czas ferii przygotowaliśmy dla naszych gości zabawę w poszukiwanie 7 zwierząt w 7 salach Akwarium Gdyńskiego. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy pobrać z kasy krzyżówkę, znaleźć do niej wskazówki umieszczone zgodnie z kierunkiem oglądania wystawy i zwierzęta, których dotyczą zagadki. Prawidłowe odpowiedzi pozwolą zwiedzającym poznać hasło przewodnie Blue Ferii.

DIY W FERIE

04-15.01 | poniedziałek – piątek

www, Facebook i Instagram

Zadania kreatywne dla dzieci. Zrób to sam/a, to wyjątkowa forma edukacji przez działanie włączające emocje i wyobraźnię. Poznaj 10 fantastycznych zwierząt, dowiedz się kim są i jakie mają uzdolnienia!

BLUE APEL

04-17.01 | poniedziałek – niedziela

Facebook i Instagram

Popularyzacja wiedzy o morzu i nie tylko.

W pierwszym tygodniu ferii: 7 założeń Ocean Literacy („świadomość morska”), czyli o oceanie w prostych słowach i na obrazowych przykładach.

W drugim tygodniu ferii: 7 sal wystawy Akwarium Gdyńskiego, czyli podróż w głąb najbardziej zagrożonych środowisk wodnych.

KLUB MŁODEGO ODKRYWCY MÓRZ

30.01 | premiera filmu z udziałem dzieci

Historia i czasy współczesne zamknięte w filmowej opowieści o 10-letniej działalności klubu hobbystycznego, który w 2021 roku, czyli podczas rozpoczynającej się dekady nauk o morzach i oceanach, obchodzić będzie swój jubileusz.

Skip to content