Akwarium na XII Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

Akwarium na XII Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

Ogólnopolska Giełda Projektów to spotkania, prelekcje, sesje dyskusyjne, prezentacje i wymiana dobrych praktyk między realizatorami projektów kulturowych. Co roku, organizator Giełdy, czyli Narodowe Centrum Kultury wraz z lokalnymi partnerami, zapraszają uczestników do innego miasta. Tym razem Toruń! Miejsce wybrane nieprzypadkowo, ponieważ w 2022 przewodnim hasłem wydarzenia było „Animacja + włączanie”, a lokalnymi partnerami Teatr im. Wilama Horzycy oraz Centrum Kultury Dwór Artusa, mieszczące się w samym sercu toruńskiej starówki.  Podczas trzydniowej konferencji edukatorzy i animatorzy kultury z całej Polski rozmawiali o konieczności i sposobach włączania w przeróżne działania aktywizujące odbiorców ze szczególnymi potrzebami.

XII Ogólnopolska Giełda Projektów, Toruń. Fot.: Tomasz Kaczor / Alicja Szulc

 

Jednym z wyróżnionych i prezentowanych na deskach Teatru realizacji kulturowych był projekt Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących z Wejherowa pt. „Dziecięce dłonie w klimatycznej odsłonie” (projekt zrealizowaliśmy będąc laureatami konkursu pt. „Zabawa to poważna sprawa” ogłoszonego w 2020 przez IKEA). Projekt polegał na multisensorycznej edukacji morskiej młodych uczestników. Owocem wspólnych działań został film pt. „Jak uratować koralowce i resztę świata”, który dziś dostępny jest on-line, na kanale You Tube Akwarium Gdyńskiego.

Tegoroczna Giełda to XII odsłona Wydarzenia. Jest nam niezmiernie miło, iż to właśnie nasz projekt był jednym spośród wyróżnionych. Prelegentem z Akwarium Gdyńskiego była jego pomysłodawczyni i koordynator – Katarzyna Borowiak-Dzwonkowska.

Skip to content