Zrób swojego pingwina

Zrób swojego pingwina

Każdy z nas jest inny. Jeden stąpa twardo po ziemi, inny chodzi z głową w chmurach. Pod tym względem ptaki nie różnią się dużo od człowieka – szybują w przestworzach lub spacerują po lądzie. Te, które nie potrafią wzbić się w powietrze nazywamy nielotami, a wśród nich z łatwością wymienimy pingwiny!

Pingwiny to ptasie cuda natury. Ubrane w eleganckie, czarne smokingi nurkują w zimnych wodach mórz półkuli południowej w pogoni za rybami i innymi smakołykami. Są świetnymi pływakami. Ochronę przed mrozem zapewnia im gruba warstwa tłuszczu ukryta pod skórą. Na lądzie ślizgają się na brzuszkach odpychając kończynami. Gdy przychodzi czas na złożenie jaj, brzuszny fałd tłuszczowy świetnie nadaje się do ich ogrzania, a stopy do ich podtrzymywania.

Samica pingwina cesarskiego składa jedno jajo, które następnie przekazuje partnerowi. Ona sama wraca do morza, aby się pożywić. Jajo wysiaduje tata. Pingwin cesarski jest pod tym względem fenomenem, gdyż całe to zdarzenie ma miejsce w ekstremalnych warunkach antarktycznej, ciemnej i burzowej zimy. Samiec w tym okresie bardzo chudnie, a wszystko po to by inkubować jajo, z którego, po pewnym czasie, wykluje się mały pingwinek.

Zrób swojego pingwina cesarskiego, inspirując się filmem poniżej 🙂

Skip to content