Youth4Ocean Forum

Youth4Ocean Forum

Kim jesteśmy?

Youth4Ocean Forum jest częścią koalicji EU4Ocean, projektu finansowanego i zainicjowanego przez Komisję Europejską, a dokładniej przez Dyrekcję Generalną ds. Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa. Jest to koalicja zaangażowanej młodzieży, która postanowiła zebrać i zająć się kwestią oceanu, takimi jak nadmierna eksploatacja mórz, niszczenie ekosystemu morskiego i bioróżnorodności, zanieczyszczenie plastikiem i konsekwencje zmiany klimatu. Nadszedł czas, aby oddać głos nowemu pokoleniu, młodzieży.

 

Co robimy?

Dzięki temu forum głosy aktywistów  Youth4Ocean będą mogły połączyć swoje działania w kierunku tego samego celu, ochrony Oceanu. Aby osiągnąć ten cel, pomagają nam w tym parę strategii i działań:

  1. Być głosem młodzieży – bądź przestrzenią dla młodzieży do dyskusji na temat Oceanu – wspiera opinie młodzieży i pomagać jej być wysłuchanym.
  2. -Zwiększać świadomość – rozwiązywać problemy związane z brakiem świadomości – zapewnić dostęp do informacji o stanie i kondycji oceanu w sposób zrozumiały dla każdego.
  3. Wpływać na proces podejmowania decyzji – zwiększać reprezentatywność osób mogących wpłynąć w sposób demokratyczny na podejmowane działania.
  4. Współpracować z ekspertami – naukowcami, ekonomistami, prawnikami – pracować nad znalezieniem uzasadnionych i zgodnych rozwiązań na rzecz Oceanu.

 

Jak zostać członkiem  Youth4Ocean?

Platforma EU4Ocean znajduje się na oficjalnej stronie forum morskiego Komisji Europejskiej. Dlatego, aby uczestniczyć w naszej społeczności internetowej, musisz mieć swój login i hasło. Wystarczy wejść tutaj i wypełnić wniosek.

Kim jest Young Ocean Advocate?

Młoda, zaangażowaną i chętna do działania osobą z pomysłem lub projektem, gotowej do działania na rzecz lepszego stanu naszego Oceanu.

Projekt Young Ocean Advocate

W ramach inicjatywy EU4Ocean DG Mare ogłaszamy pierwszy nabór projektów #YouthOceanAdvocate dla liderów projektów w wieku od 16 do 30 lat. Dlatego jeśli masz projekt związany z ochroną Oceanu? Ale nie wiesz, gdzie i jak zacząć? Jak to sfinansować? Brakuje Ci pomysłu jak zacząć? W takim razie dobrze trafiłeś! My, Youth4Ocean Forum, pomożemy Ci z ekspertami w realizacji Twojego projektu! Czas na to, aby zrobić kolejny krok. Wyślij swoje zgłoszenie projektowe do EU4Ocean- tutaj.

 

Skip to content