
Już 22 maja (piątek) na wodach Motławy odbędą się XVI Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury. W wydarzeniu weźmie udział jedenaście załóg reprezentujących dwanaście instytucji kultury z regionu, które zmierzą się w widowiskowych wyścigach na dystansie około 250 metrów – od przystani tramwajów wodnych przy hotelu Hilton do mety na wysokości Żurawia w Gdańsku.
Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury od lat łączą sportową rywalizację, integrację środowiska oraz dobrą zabawę. Tegoroczna edycja rozpocznie się o godz. 15.00 na nabrzeżu Wyspy Ołowianki i tradycyjnie przyciągnie zarówno uczestników, jak i kibiców wspierających swoje drużyny.

Wśród startujących załóg ponownie nie zabraknie reprezentacji Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB, która w zeszłym roku zdobyła puchar zawodów i będzie walczyć o kolejne sukcesy w tej wyjątkowej rywalizacji na wodzie.
Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.
W wyścigu wezmą udział:
- Akwarium Gdyńskie MIR-PIB
- Europejskie Centrum Solidarności
- Gdański Archipelag Kultury
- Hevelianum + Klub Żak
- Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
- Muzeum Gdańska
- Muzeum II Wojny Światowej
- Muzeum Narodowe w Gdańsku
- Muzeum Zamkowe w Malborku
- Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
- Polska Filharmonia Bałtycka
Wyścig nr 1 – eliminacje, godz. 15.30
Tor 1 – AKWARIUM GDYŃSKIE
Tor 2 – NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU
Tor 3 – MUZEUM GDAŃSKA
Wyścig nr 2 – eliminacje, godz. 15.55
Tor 1 – MUZEUM ZAMKOWE W MALBORKU
Tor 2 – POLSKA FILHARMONIA BAŁTYCKA
Tor 3 – HEVELIANUM + KLUB ŻAK
Wyścig nr 3 – eliminacje, godz. 16.30
Tor 1 – MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W GDAŃSKU
Tor 2 – MUZEUM NARODOWE W GDAŃSKU
Tor 3 – GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY
Wyścig nr 4 – eliminacje, godz. 16.55
Tor 1 – MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
Tor 2 – EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI
Tor 3 – wolny
