XII Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury

XII Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury

I po zawodach!

W piątek (20.05.2022) na Motławie odbyły się regaty smoczych łodzi dla trójmiejskich instytucji. W zawodach wzięło udział 9 drużyn, w tym także reprezentacja Morskiego Instytutu Rybackiego – PIB pod szyldem Akwarium Gdyńskiego. Wcześniej o zawodach informowaliśmy tu. Każda drużyna startowała dwa razy w obrębie grupy złożonej z trzech drużyn. Akwarium Gdyńskie MIR- PIB wygrało oba wyścigi swoich grup, zajmując całokształtem czwarte miejsce.

Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom, które kibicowały nam podczas piątkowych XII Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury

Wielkie podziękowania dla kolegów i koleżanek z Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz MRKS Gdańsk Kajakarstwo i Smocze łodzie za profesjonalne zorganizowanie regat.

Wyniki piątkowych zawodów:

  1. miejsce: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
  2. miejsce: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku + Gdańska Galeria Miejska
  3. miejsce: Muzeum Zamkowe w Malborku
  4. miejsce: Akwarium Gdyńskie
  5. miejsce: Muzeum II Wojny Światowej
  6. miejsce: Muzeum Narodowe w Gdańsku
  7. miejsce: Hevelianum
  8. miejsce: Muzeum Gdańska
  9. miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Gratulacje dla wszystkich startujących ekip !! Oklaski dla wygranych! Zachęcamy do obserwowania kolejnych edycji zawodów! Jest to wspaniałe wydarzenie integrujące i aktywizujące środowisko instytucji kultury i nauki z Trójmiasta przy ogromnej ilości pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji, a także niecodzienna atrakcja turystyczna na wodach Motławy. Do zobaczenia za rok!

Krótki film pokazujący emocje tego naszej drużyny tego dnia możecie obejrzeć poniżej.

Skip to content