Wakacje z Akwarium Gdyńskim

Wakacje z Akwarium Gdyńskim

Jesteście gotowi na wakacje nad Bałtykiem?

Będąc w Trójmieście nie możecie przegapić okazji do odwiedzenia naszych morskich przyjaciół i poznania fauny oraz flory podwodnego świata.

Poniżej znajdziecie garść przydatnych wskazówek, jak uprzyjemnić sobie letni wypoczynek przy okazji zwiedzania Akwarium Gdyńskiego.

Od lipca zapraszamy w godzinach 09:00 – 21:00, a kasy oraz wejście działają do 20:30. Jeśli natomiast planujecie wizytę w Akwarium Gdyńskim i zależy Wam na czasie, to zachęcamy do zakupu biletu on-line, który pozwala na ominięcie kolejki do kasy!

Jeśli dopiero układacie harmonogram wycieczki nad morze, dopingujemy do do zaplanowania odwiedzin w naszym morskim zoo w godzinach porannych lub po 16:00. Kolejki najprawdopodobniej będą mniejsze, a i zwierzaki milej będzie się wtedy oglądało.

Przed wizytą zachęcamy także do zapoznania się z sekcją FAQ. Pozwoli Wam ona uzyskać informację o zniżkach, czasie zwiedzania, czy dojeździe do budynku.

Zachęcamy do korzystania z mapek zwiedzania, które dostępne są po przekroczeniu budynku. Pomagają w nawigowaniu po wszystkich salach ekspozycyjnych.

Wakacyjne Spotkania z Nauką

 W to lato, zapraszamy Was także na Wakacyjne Spotkania z Nauką, czyli bezpłatne projekcje filmów z serii „Bałtycki Naukowiec”. Obejmują tematyką badania Morza Bałtyckiego i rozmowy z naukowcami, którzy tymi badaniami się zajmują.

Podczas seansu dowiecie się więcej o biopaliwach, broni chemicznej oraz bezpieczeństwie żywności pochodzenia morskiego, co z pewnością zainteresuje także i dorosłą część naszych odwiedzających.

Seanse filmowe będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-12:00, w Sali Kinowej, która znajduje się na parterze naszego budynku.

Dołącz do naszych zajęć o morzu!

 Podczas wakacji możecie także zapisywać grupy zorganizowane oraz rodziny na zajęcia edukacyjne, prowadzone przez naszą doświadczoną kadrę.

Naszym głównym celem jest zapoznanie jak największej liczby młodych ludzi z bieżącymi zagadnieniami dotyczącymi biologii, ekologii i ochrony środowiska morskiego.

Uczestnicy zajęć poznają świat morza przez zmysły dotyku, wzroku, słuchu i praktyczne doświadczenia. Dzięki usytuowaniu nad Zatoką Gdańską, do realizacji tematów wykorzystujemy organizmy związane z ekosystemem Morza Bałtyckiego. Dekady pracy naukowej dały nam możliwość prezentowania fauny wodnej, która pochodzi niemal z całego świata.

Oferta zajęć edukacyjnych jest płatna i wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Przewodnik w Twoim telefonie


Aby jeszcze więcej dowiedzieć się o naszych zwierzętach i maksymalnie wykorzystać wizytę w Akwarium Gdyńskim, zachęcamy do skorzystania z multimedialnego przewodnika oraz gry interaktywnej! Uprzyjemnią wizytę, zamienią zwiedzanie w zabawę oraz przekażą więcej ciekawostek o mieszkańcach Akwarium Gdyńskiego.

Do zobaczenia!

Skip to content