Spotkanie z ptakami morskimi w Gdyni 2023

Spotkanie z ptakami morskimi w Gdyni 2023

Chodź nad Bałtyk! W imieniu swoim i Wydziału Środowiska Miasta Gdyni zachęcamy do oderwania się od codziennych spraw i skorzystania z otwartego zaproszenia na bezpłatne spacery ornitologiczne brzegiem morza.

Spacery edukacyjne, które odbywać się będą w ramach akcji „Gdynia Ptasie Miasto”, rozpoczniemy w budynku Akwarium Gdyńskiego. Wprowadzimy uczestników w świat awifauny polskiego wybrzeża Bałtyku.

Opowiemy o cechach, różnorodności gatunkowej oraz licznych metodach rozpoznawania ptaków, których życie związane jest z morzem. Nie zabraknie informacji o diecie pokarmowej mew, kaczek, łabędzi, a także ogólnych zasad, w jaki sposób odpowiedzialnie dokarmiać ptactwo wodne. Chwycimy za lornetki, by móc podpatrywać morze i jego skrzydlatych mieszkańców. Wykorzystamy zdobytą wiedzę przyrodniczą w praktyce. Wspólnie odwiedzimy okolice portu i plażę, doświadczając obecności grupy zwierząt, która na stałe wpisała się w krajobraz Gdyni.

Zajęcia terenowe realizowane będą w okresie jesienno-zimowym, w trzech terminach: 28.10, 25.11, 2.12. Start każdorazowo w sobotę o godz. 10:00 w Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego, al. Jana Pawła II 1.

Na spotkanie edukacyjne w ramach projektu składają się: zdobywanie wiedzy – aktywny udział w wykładzie z prezentacją multimedialną (do 60 minut) oraz samodzielne obserwacje ptaków wodnych w terenie (w zależności od warunków pogodowych, od 60 do 90 minut).

Pobierz regulamin

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w grupach warsztatowych zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. 

Rezerwacja

Wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane!

Zapisy na 28 października – zamknięte

Zapisy na 25 listopada – zamknięte

Zapisy na 2 grudnia – zamknięte

Spacery dla mieszkańców są częścią jubileuszowych obchodów 25-lecia konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”.

https://akwarium.gdynia.pl/wp-content/uploads/2023/05/projekt-finansowany-przez-miasto-gdynia-2000x530.png

Koordynatorka projektu: Małgorzata Żywicka
e-mail: mzywicka@mir.gdynia.pl
tel.: +48 58 732 66 22

Skip to content