Piknik Edukacyjny Klimat dla Nauki

Piknik Edukacyjny Klimat dla Nauki

W dniach 3 i 4 września, w godzinach 12:00-18:00, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Pikniku Edukacyjnego: „Klimat dla Nauki”, który odbędzie się na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. W programie wydarzenia: warsztaty, gry i zabawy, dyskusje z naukowcami, ekspertami i pasjonatami nauki.Już w ten weekend mamy zamiar zabrać Was w podwodny świat, który ze względu na naturę mórz i oceanów, odznacza się największą bioróżnorodnością. Konwencja spotkania z Akwarium Gdyńskim opiera się na przeniesieniu laboratorium badawczego w plener, przedstawieniu i obserwacji mikroskopowej dziewięciu organizmów, których życie ściśle związane jest z dnem. Bliżej poznacie sylwetki i zadania grup zwierząt, których niekiedy sam wygląd mocno działa na wyobraźnię człowieka, a będą to: rewolucyjne wieloszczety; skorupiaki kiełże, które stanowią bazę pokarmową dla ryb; mroczne wężowidła; mięczaki–ślimaki, których muszle od dawna wywołują zainteresowanie ludzi; otoczone licznymi legendami rozgwiazdy; domatorzy pod postacią wąsonogów; podwój wielki – relikt epoki lodowcowej, która rozegrała się na Bałtyku; krewetki, które w morzu pełnią funkcje higieniczne; sercówki o typowo morskim rodowodzie.

Wśród wystawców wydarzenia, organizowanego przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, znaleźli się: Studenckie Koło Naukowe Geografów UG oraz Koło Naukowe Gisoteka („Oblicza Geografii”), Zakład Biologii i Ekologii Morza Instytutu Oceanografii UG („Rozmowy akwakulturalne”), Zakład Biotechnologii Morskiej Instytutu Oceanografii UG („Mikroorganizmy Morza Bałtyckiego”), Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii UG („Poznajemy mieszkańców Bałtyku, jak możemy ich chronić i co im zagraża?”), Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków („Przyroda rezerwatu Beka”), Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego („Biotechnolandia”) oraz Akwarium Gdyńskie MIR-PIB („Życie i różnorodność morskich zwierząt”).

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Pan Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek.

Pikniki są finansowane z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Realizatorem jest Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, a partnerem merytorycznym Uniwersytet Gdański.

https://frug.ug.edu.pl/pl/zapraszamy-na-piknik-edukacyjny-klimat-dla-nauki/

Skip to content