Ferie zimowe 2024

Ferie zimowe 2024

Chcesz spędzić niezapomniane ferie zimowe nad Bałtykiem?
Wpadnij do Akwarium Gdyńskiego i wyrusz w niezwykłą podróż przez morza i oceany.

Już od 27 stycznia zapraszamy na ferie zimowe, podczas których dowiesz się m.in:

– Jak wygląda pożywienie konika morskiego?
– Czy rekiny potrafią chodzić?
– Ile zębów ma jeżowiec?
– Ile waży rozgwiazda słonecznikowa?

Otwieramy dla Ciebie także nasze laboratorium, w którym z bliska zobaczysz mieszkańców Morza Bałtyckiego. Dzięki spotkaniu oko w oko poznasz ich cechy przystosowawcze oraz dowiesz się, jak dane zwierzęta radzą sobie, na co dzień w naturalnym środowisku. 

 Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych gości Akwarium Gdyńskiego. Na dzieci będą czekać warsztaty kreatywne inspirowane fauną wodną oraz zajęcia animowane.  

W feriowe weekendy, naszą ekspozycję odwiedzą Dory i Nemo z kultowej bajki „Gdzie jest Nemo?”, z którymi będziesz mógł przybić piątkę i zrobić pamiątkową fotografię. Na fanów morskich zwierząt będzie także czekać studio wodnego tatuażu. To doskonała okazja na udekorowanie swojej ręki podobizną ulubionego morskiego zwierzaka. 

Szykuje się naprawdę dobra zabawa!

wiek: 4+
termin: od 27 stycznia do 11 lutego
Atrakcje dostępne w ramach biletu wstępu.

Spędź rodzinne ferie w Akwarium Gdyńskim.
Zaobserwuj, doświadcz i poznaj bliżej niezwykłe gatunki zwierząt i roślin.


PROGRAM RAMOWY | poniedziałek-piątek

11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00
WYSTAWA (Sala Zostera marina)
15-min. spotkanie z edukatorem wśród bałtyckiej obsady zbiorników

11:00-14:00
OTWARTE LABORATORIUM BIOLOGICZNE (limit miejsc: 25)
Obserwacje mikroskopowe kolekcji roślin i zwierząt z podróży naukowych po Atlantyku (laboratorium działa w sposób ciągły)

11:30-14:00
PRACOWNIA WSZECHOCEANU (limit miejsc: 30)
Warsztaty kreatywne – tworzymy prace plastyczne i zręcznościowe inspirowane fauną wodną (pracownia działa w sposób ciągły)

12:00, 13:00
SALA KINOWA (limit miejsc: 50)
Storytelling o intrygujących mieszkańcach lokalnego morza (czas trwania: 45 min.)
Będzie to opowieść m.in. o przystosowaniach do życia w nie zawsze przyjaznych wodach Bałtyku, kuzynach i kuzynkach koników morskich, rybach błyszczących w toni, jak krążkopławy spędzają zimę; dowiesz się co i ile jedzą foki, a także kiedy przychodzą na świat.

PROGRAM WEEKENDOWY | sobota-niedziela

11:00-16:00
RELAKS na EKSPOZYCJI
W programie oddziałujące na zmysły zwierzęta wodne, „trasa” światowej sławy maskotek – emocji podczas zwiedzania dostarczą dzieciom Dory i Nemo, a także studio wodnego tatuażu „Pod szczęką megalodona” (pamiątkowe wzory z wizerunkami zwierząt pielęgnowanych w naszym zoo)

11:00-16:00
OTWARTE LABORATORIUM BIOLOGICZNE (limit miejsc: 25)
Bałtyckie narracje – opowiadamy o morzu, jego życiu i zasobach (laboratorium działa w sposób ciągły)

11:00, 13:00
SALA PRZEDSZKOLNA (limit miejsc: 25)
Animowane zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat – „Mieszkańcy ulicy Łąkowej” (czas trwania: 40 min.)
Spotkanie z elementami dramy, podczas którego dzieci poznają mieszkańców podwodnych łąk, m.in. płastugę stornię, do której przylgnęła nazwa flądra; wyróżniającą się na tle innych ryb parę igliczni; mięczaka o muszli w kształcie serca; pływającego brzuchem do góry podwoja; ciernika, który nosi lśniącą zbroję… To historia o tym, że każdy organizm ma do odegrania ważną rolę w przyrodzie. Mieszkańcom ulicy Łąkowej zagraża jednak niebezpieczeństwo. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję im pomóc.

12:00, 14:00
SALA KINOWA (limit miejsc: 50)
Storytelling o sekretnym życiu zwierząt akwariowych (czas trwania: 45 min.)
Będzie to opowieść m.in. o tym: które ryby to wyjątkowo troskliwi rodzice, czy rekiny potrafią chodzić, kto otrzymał przydomek „małpy wodnej”, dlaczego błazenkowi nie straszne są parzydełka ukwiała oraz dlaczego aksolotle nie tracą młodego wyglądu?


KONKURS

Weź udział w feriowym konkursie na facebooku i zgarnij bilety do Akwarium Gdyńskiego.
Od poniedziałku do czwartku (od 27.01.24 do 08.02.24), wejdź na nasz fanpage na facebooku, przeczytaj post konkursowy i jako pierwszy udziel prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Baw się razem z nami i sprawdź swoją znajomość fauny i flory mórz i oceanów :).

Regulamin konkursowy


WSTĘP

W dniach 27.01 – 11.02 ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających codziennie w godz. 10:00-17:00 (również w poniedziałki: 29.01 i 5.02).
W programie ferii może wziąć udział każdy, kto wykupi BILET WSTĘPU do Akwarium Gdyńskiego.

Dnia 7.02.2024 wstęp wolny na wystawę przysługuje emerytom, rencistom oraz dzieciom z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.
BEZPŁATNĄ KARTĘ WSTĘPU goście pobierają w kasie. 

GRUPY ZORGANIZOWANE
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w salach edukacyjnych, opiekunowie wycieczek szkolnych proszeni są o zgłaszanie chęci udziału w programie ferii drogą mailową akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl lub telefonicznie +48 605 082 626 / +48 58 732 66 20.

Skip to content