USŁYSZ BAŁTYK |  OSOBY NIESŁYSZĄCE I NIEDOSŁYSZĄCE | 29.03.2019

USŁYSZ BAŁTYK | OSOBY NIESŁYSZĄCE I NIEDOSŁYSZĄCE | 29.03.2019

Zapraszamy osoby niesłyszące i niedosłyszące!

.

.

Osoby niesłyszące i niedosłyszące wraz z opiekunami zapraszamy do udziału w wydarzeniu Usłysz Bałtyk. Prelekcję wzbogaconą pokazem filmowym oraz mikroskopowym poprowadzi edukator Akwarium Gdyńskiego Katarzyna Borowiak-Dzwonkowska wraz z tłumaczami migowymi.

                                                      

29 marca 2019, godzina 10.30

.

miejsce spotkania* :

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk

.

* aula, w której odbędzie się spotkanie, wyposażona jest w pętlę indukcyjną, czyli systemy wspomagania słuchu dla osób niedosłyszących.

.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy telefonicznie 48 735 66 20 w godz. 8.00-15.30 lub mailowo kborowiak@mir.gdynia.pl. Prosimy zgłosić wszystkich uczestników chcących wziąć udział w imprezie tj. osoby niesłyszące i niedosłyszące, ale także ich opiekunów. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

.

.

Przyjdź i ….Usłysz Bałtyk!

.

Temat Bałtyku jest nam, mieszkańcom Pomorza, niezwykle bliski. Podczas prelekcji omówimy przeróżne gatunki organizmów żyjących u naszych wybrzeży np. małży. Spacerując po bałtyckich plażach to właśnie ich muszelki znajdujemy na piasku. Pokaz filmowy pozwoli uczestnikom zanurkować i zobaczyć dno Morza Bałtyckiego oczami płetwonurków (film z napisami oraz tłumaczony na język migowy). Natomiast pokaz mikroskopowy to możliwość obserwacji malutkich, ale jakże fascynujących, mieszkańców Bałtyku. Zajrzymy im w oczy, policzymy odnóża i zastanowimy się czy potrafią pływać.

.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma książeczkę edukacyjną na temat Morza Bałtyckiego z pamiątkową pieczątką! 

.

Projekt realizowany i dofinansowany w ramach programu Otwarty IKM

Skip to content