Regaty Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kultury

Regaty Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kultury

24 maja 2019 roku o godzinie 16.00 przy siedzibie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, odbędą się XI Regaty Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kultury.

W zawodach weźmie udział 10 drużyn reprezentujących Trójmiejskie instytucje muzealne, w tym, po raz pierwszy, reprezentacja Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB. Regaty Smoczych Łodzi to wydarzenie organizowane każdego roku w maju.

Poza Akwarium Gdyńskim MIR-PIB w zawodach udział wezmą: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Hevelianum, Gdańska Galeria Miejska, Instytut Kultury Miejskiej, Muzeum Gdańska, Muzeum Zamkowe w Malborku i Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku – organizator wydarzenia i siedmiokrotny zwycięzca.

Drużyny przepłyną na czas dystans ok. 300 m, od przystani tramwajów wodnych przy hotelu Hilton do Żurawia. Wyścig rozpoczyna się o godzinie 16:00, o godzinie 19:00 planowane jest wręczenie pucharów.

Oprócz zawodów w tym roku organizowany będzie również mini-piknik przy Narodowym Muzeum Morskim. Piknikowi będzie towarzyszył chór szantowy „Zawisza Czarny”, zespół „Dominic John Sebastian”, odbędą się także warsztaty street artu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Gdańsk. Załogi trenuje Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk (MRKS). Patronem i mecenasem regat jest Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.


Skip to content