Dni Otwarte Centrum Edukacji: 20-lecie || 13-14.10

Dni Otwarte Centrum Edukacji: 20-lecie || 13-14.10

To dla nas wyjątkowy rok! Od 1998 roku w Akwarium Gdyńskim działa Centrum Edukacji, w którym wiedzę o podwodnym świecie zdobywają uczniowie (i nie tylko!) z całego kraju. A jest ich rokrocznie około czterdziestu tysięcy!
Z okazji 20. urodzin działalności edukacyjnej w Akwarium zapraszamy na DNI OTWARTE CENTRUM EDUKACJI, które odbędą się już w dniach 13-14 października 2018.
W tych dniach wszystkie drzwi skrzydła edukacyjnego w budynku Akwarium Gdyńskiego zostaną otwarte, a osobom odwiedzającym pokażemy, na czym polega fenomen zdobywania wiedzy w naszym ogrodzie zoologicznym.

 • W Laboratorium Biologicznym oraz Multimedialnej Sali Ekologii Morza pokażemy eksponaty, preparaty i pomoce naukowe, których używamy podczas zajęć dotyczących biologii morza. Osoby odwiedzające te sale będą mogły wcielić się w rolę badaczy i przy użyciu mikroskopów oraz lup poznać kilka tajemnic podwodnego świata.
  Ponieważ naszym hasłem jest NAUKA PRZEZ ZABAWĘ, zaprezentujemy też część gier, które stworzyliśmy, by przemycać wiedzę biologiczną na wydarzeniach weekendowych, które organizujemy.
  Obie sale laboratoryjne będą działać w sposób ciągły, od 12:00 do 16:00
 • Zajęcia w Akwarium to też przygoda dla przedszkolaków, która odbywa się w specjalnie zaaranżowanej dla nich Sali, zwanej przez nas Salą Przedszkolną. Podczas najbliższego weekendu zabierzemy dzieciaki w podróż przez morza, tak jak robimy to podczas dedykowanych zajęć. Startujemy o 12.30, 13.30, 14.30, 15:30.• W Pracowni Wody będzie można wziąć udział w zajęciach chemicznych, jakie na co dzień organizujemy dla starszych uczniów. Dlaczego woda jest słona? Czym poza smakiem różni się woda słodka od morskiej? Będziemy to sprawdzać właśnie tam!
  Doświadczenia w Pracowni Wody będziemy wykonywać w sposób ciągły, od 12:00 do 16:00
 • Zastanawiacie się jak to w ogóle możliwe, że w Akwarium Gdyńskim działa największe centrum edukacji morskiej w Polsce? Jak Centrum działało w swoich początkach? Jak zapisać klasę szkolną na zajęcia i czy wszystkie zajęcia są płatne? Będziemy o tym rozmawiać w naszej Sali Kinowej! Zapraszamy o każdej pełnej godzinie od 12:00 do 15:00!Na najaktywniejszych odwiedzających czekają nagrody!!
  UWAGA!
  W godzinach trwania imprezy wstęp na teren Centrum Edukacji jest BEZPŁATNY. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy pobrać wejściówkę w okienku kasowym.

Wstęp na ekspozycję pozostaje w normalnych cenach.

 

Uwaga nauczyciele!

Z okazji Dnia Nauczyciela, w niedzielę 14 października osoby posiadające legitymację nauczyciela obowiązuje wstęp bezpłatny na całą ekspozycję Akwarium Gdyńskiego!

Skip to content