Światowy Dzień Oceanu || Podsumowanie

Światowy dzień Oceanu już za nami. Świętowanie ogarnęło cały świat i nie ominęło Gdyńskiej plaży. Ten dzień jest dla nas wyjątkowo ważny i zasługuje na swoje osobne podsumowanie.

Akwarium Gdyńskie na plaży udostępniło uczestnikom wydarzenia mobilne laboratorium, w którym można było zobaczyć nie tylko zwierzęta zamieszkujące Bałtyk, ale też innych mieszkańców Wszechoceanu.
Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem: Dbaj o czystość naszego Oceanu #CleanOurOcean ! W związku z tym, na śródmiejską plażę przybyli również nurkowie z TICADA Diving Center pod komendą Sebastiana Borka, byłego komandosa Formozy, którzy dzielnie zbierali podwodne śmieci w bezpośrednim sąsiedztwie plaży.
Dzięki Friends of Glass uczestniczy dowiadywali się dlaczego warto kupować produkty w szklanych opakowaniach i jak je recyklingować.

Wspólnie wznosiliśmy toasty na zdrowie oceanu!

Pamiętajmy, naszą planetę okala tak naprawdę jeden wielki #wszechocean. Niezależnie więc od tego, gdzie mieszkamy, mamy wpływ na jego kondycję.
Zobaczcie jak było na plaży:

 

Oczywiście to jeszcze nie koniec naszych oceanicznych przygód. Akwarium tego dnia udostępniło zwiedzającym wystawę przygotowaną przez Marine Stewardship Council (MSC), który jest światowym liderem programu certyfikacji na rzecz zrównoważonego rybołówstwa. Wystawa edukacyjna będzie dostępna przez cały czerwiec. e. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.

Ostatnim wydarzeniem były obchody Dnia Oceanów na Wydziale Nauk Społecznych UG 11 czerwca. Jedna z naszych edukatorek, Dominika przygotowała specjalnie na tę okazję zaprojektowane warsztaty dla młodzieży. Poprzez angażowanie wielu zmysłów jednocześnie uczestnicy mogli lepiej zrozumieć poruszane na zajęciach zagadnienia związane ze środowiskiem wodnym.

Kilka pamiątkowych kadrów z warsztatów:

 

Mamy ogromną nadzieję, że działania edukacyjne, które prowadzimy na tak wielu polach, będą przynosiły swoje efekty i przyczynią się do rozwoju świadomości ekologicznej wśród naszego społeczeństwa.