Światowy Dzień Morza w Akwarium

Aktualizacja: 06 października 2017

Dziękujemy wszystkim, którzy 30 września 2017 r. obchodzili z nami Światowy Dzień Morza. Tego dnia dla naszych gości, w cenie biletu wstępu, czekały dodatkowe atrakcje w godzinach 12:00 – 16:00. W Laboratorium biologicznym poznawaliśmy skarby skrywane przez morza. Nie te ze złota, ale te autorstwa natury. Sprawdziliśmy  jak różnią się od siebie zwierzęta zamieszkujące różne rejony świata: morza antarktyczne (np. ryby białokrwiste, kryl antarktyczny), ryby głębinowe (np. topornik wyłupiasty), niezwykłe rafy koralowe (np. koralowce rafotwórcze, jeżowce, rozgwiazdy, strzykwy). Nie zabrakło też mieszkańców Morza Bałtyckiego (np. podwój wielki, krabik amerykański, iglicznia, kiełże). Wśród nich największą uwagę zwracały pąkle, których filtrujące odnóża oglądaliśmy pod mikroskopem. Quiz Morskie zagadki przybliżył problemy ekologiczne mórz i ciekawostki o nich. Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce z morskimi rekwizytami oraz zwiedzania Akwarium Szlakiem Morskiego Quizu (do pobrania w kasie). Całe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy chętnie brali udział w zaplanowanych aktywnościach.


20 września 2017

Na mapie świata znajduje się aż 71 mórz. A one wszystkie połączone są ze sobą tworząc wraz z oceanami jeden wielki Wszechocean! Morza mogą być zimne, jak Morze Weddella, albo ciepłe, jak wody wokół Wysp Karaibskich. Mogą być zamieszkałe przez tak duże zwierzęta, jak wieloryby, albo przez organizmy niewidoczne gołym okiem. Niezależnie od tego, nadmorskie krajobrazy zachwycają ludzi od stuleci i stają się inspiracją dla wielu naszych działań. I ta wspaniała harmonia pomiędzy ludźmi a środowiskiem mogła by trwać wiecznie, gdyby nie jeden problem. Człowiek.

30 września, w godzinach 12:00 – 16:00 w Laboratorium Biologicznym Akwarium Gdyńskiego poznać będzie można skarby skrywane przez morza. Nie te ze złota, ale te autorstwa natury. Sprawdzimy jak różnią się od siebie zwierzęta zamieszkujące różne rejony świata. Goście wydarzenia będą mogli sami zbadać je pod lupą i mikroskopem oraz dowiedzieć się dlaczego warto dbać o środowisko. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce. Zwiedzaj Akwarium szlakiem morskiego quizu (do pobrania w kasie).

Wszystkie atrakcje w cenie biletu wstępu do Akwarium. Udział w wydarzeniu nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Dodatkowe informacje pod numerem: +48 58 732 66 20