Pomorski Piknik Energetyczny w Gdyni

Aktualizacja 12.06.2018

W niedzielę 10 czerwca w godzinach 10-18 Akwarium Gdyńskie uczestniczyło w Pomorskim Pikniku Energetycznym w Gdyni. Nasze stoisko było licznie odwiedzane i wzbudziło wiele emocji.

Pokazaliśmy, że nawet najlepsza pralka świata, jaką jest ocean, nie wypierze wszytskich zanieczyszczeń, a reakcja dzieci na zanieczyszczenie wód plastikiem była jednopznaczna. Nasi goście zdecydowali, że strętwa powinna nosić dumie imię Tesla. Zerknijcie na małe foto podsumowanie

 

 

 

W niedzielę 10 czerwca w godzinach 10-18 Akwarium Gdyńskie rozstawi swoje stoisko na Pomorskim Pikniku Energetycznym w Gdyni, który wpisuje się w wydarzenia realizowane w ramach 8. Pomorskich Dni Energii.

 

Na stoisku przygotowanym przez Akwarium Gdyńskie nie zabraknie ciekawych okazów do obejrzenia również przez obiektyw mikroskopu. Dowiecie się, dlaczego rekiny potrafią zlokalizować swoją ofiarę, nawet gdy ta zagrzebie się w piasku oraz co zapożyczyliśmy od natury, by rozwijać najnowsze technologie transmisji. Opowiemy Wam o zwierzętach, które na wiele sposobów potrafią wytwarzać światło, co szczególnie w głębinach morskich może okazać się niezwykle przydatną umiejętnością. Ryby są przy tym dużo bardziej oszczędne niż ludzie, więc powinniśmy barć z nich przykład. Wytłumaczymy, dlaczego mikroplastik stał się już problemem w skali makro i nawet najefektywniejsza pralka świata – ocean, nie może sobie z nim poradzić. Podpowiemy Wam, co robić, by wspólnie przeciwstawić się temu zanieczyszczeniu. Ostatnią zabawą organizowaną przez nasze stoisko będzie możliwość nadania najtrafniejszego imienia  strętwie, którą pewnie większość zna pod nazwą węgorza elektrycznego. Sami jesteśmy ciekawi, która z przygotowanych propozycji wyda się Wam najbardziej odpowiednia. Ten i wielu innych biologicznych „elektryków” pojawi się wśród naszych opowieści.

 

Celem Pomorskich Dni Energii jest przybliżenie mieszkańcom różnych możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii oraz zasad i źródeł finansowania projektów ekoenergetycznych. Zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych jest dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku istotnym elementem działań mających na celu ochronę czystości powietrza.

 

Do zobaczenia na tej elektryzującej imprezie!