Edukacja podczas COVID-19

Zajęcia terenowe

Już od 17 maja Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego zaprasza grupy zorganizowane do udziału w zajęciach terenowych.

Nasza oferta obejmuje dwa tematy zajęć:

  • Tajemnice Orłowskiego Klifu czyli zajęcia o tym skąd wzięło się Morze Bałtyckie i co o jego historii mówią nam kamienie leżące na Trójmiejskich plażach. Przyjrzymy się z bliska niektórym skałom i nauczymy się je odróżniać. Na zajęcia zapraszamy na plażę w Gdyni Orłowo.
  • Mieszkańcy Bałtyku to zajęcia w trakcie, których uczestnicy poznają znaki szczególne unikatowego Bałtyku, takie jak położenie czy cechy warstw wód. Na zajęcia spotykamy się w Gdyńskiej Marinie, gdzie odbywa się łowienie i zespołowe rozpoznawanie organizmów ze strefy brzegowej na podstawie specjalnie przygotowanego na tę okazję klucza do poznawania nadbałtyckiej przyrody.

Pamiętajcie, że w związku z sytuacją epidemiczną, nasza oferta została przygotowana zgodnie z ogólnie obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Dlatego na zajęcia przyjmować będziemy grupy nie większe niż 15 uczestników.  Mimo, że zajęcia są prowadzone na świeżym powietrzu, z doświadczenia wiemy, że trudno jest zachować dystans 1,5 m między uczestnikami zajęć. W związku z tym, będziemy Was prosić o zasłanianie ust i nosa maseczką, podczas pracy w grupie. Pełny regulamin, godziny zajęć i zasady bezpieczeństwa znajdziecie tu: REGULAMIN.

Koszt zajęć terenowych wynosi 100 zł.

Zajęcia można rezerwować telefonicznie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30, pod numerem telefonu +48 587 32 66 20, lub przez e-mail: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl.

Czekamy na Was!

Zajęcia online

Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego zaprasza grupy zorganizowane do udziału w ZAJĘCIACH ONLINE.

Tematyka zajęć i ich scenariusze zostały przygotowane na podstawie ponad 20-letniego doświadczenia w prowadzeniu aktywnej edukacji morskiej przez Akwarium Gdyńskie oraz we współpracy z nauczycielami i grupami szkolnymi, które pomagały nam w testowaniu rozwiązań online. Zarówno entuzjazm uczniów jak i wyniki ankiety, którą wypełniali opiekunowie grup, wypadły bardzo pomyślnie i dlatego gorąco zapraszamy do zapisywania się na zajęcia edukacyjne prowadzone online z Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB.

Zajęcia online Cena (zł) Liczba uczestników
w języku polskim 100 30
w języku angielskim 125 30

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl lub pod numerem +48 58 732 66 20.

Regulamin zajęć online Centrum Edukacji do pobrania w pdf

Tematy zajęć

Jak w przypadku oferty zajęć stacjonarnych, oferta jest dostosowana do różnych grup wiekowych.

Zajęcia w języku polskim:

Barwne Życie na Rafie Koralowej (4-6 lat)
Mieszkamy nad Bałtykiem (4-6 lat)
Morze Bałtyckie z Bliska (1-4 kl. SP)
Mieszkańcy Koralowego Zakątka (1-4 kl. SP)
Fauna i Flora Bałtyku (>4 kl. SP)
Wielka Rafa Koralowa (>4 kl. SP)
Poznajemy Rekiny  (>4 kl. SP)
Zwierzęta Akwarium Gdyńskiego (b.o.)

Zajęcia w języku angielskim:

Inhabitants of the Coral Reef (1-4 kl. SP)
Shark Encounters (4-6 kl. SP)
Fauna and flora of the Baltic Sea (>6 kl. SP)

Dlaczego warto skorzystać z oferty
zajęć online właśnie teraz?

Rok 2021 oficjalnie zapoczątkował ustanowioną przez ONZ Dekadę Oceanów.

Mimo obostrzeń związanych z pandemią i trudnej sytuacji w szkołach, ani świat przyrody, ani kształtowana w młodych osobach wrażliwość, nie stoją w miejscu.

Zajęcia online prowadzone przez Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego to możliwość uczenia się o mieszkańcach podwodnego świata od specjalistów i bez ograniczeń geograficznych.

Wymagania techniczne

Wymagania prędkości łącza internetowego zapewniające płynność połączenia podczas zajęć online to 5 Mb/s pobierania danych i 1Mb/s wysyłania danych. Przy wolniejszym połączeniu mogą występować problemy z wyświetlaniem obrazu oraz przekazem dźwięku

Zapisz się już dziś!