Ekspozycja ponownie otwarta!

Miło nam poinformować, że od piątku 22 maja, Akwarium Gdyńskie będzie mogło być ponownie odwiedzane przez gości zewnętrznych.

Od najbliższego piątku, 22 maja, wracamy do pokazywania piękna podwodnego świata. Jednoczenie, pragniemy zapewnić bezpieczeństwo wszystkim gościom, pracownikom firm, z którymi współpracujemy oraz naszemu zespołowi. Dlatego musieliśmy zmodyfikować zasady zwiedzania oraz kupna biletów.

W związku z sytuacją epidemiczną, wstęp na ekspozycję odbywa się w wyznaczonych godzinach: 9:00; 9:45; 10:30; 11:15; 12:00; 12:45; 13:30; 14:15; 15:00; 15:45; 16:30; 17:15; 18:00; 18:45. Bilet zakupiony na jeden z powyższych terminów upoważnia do wejście do obiektu w ciągu 20 min od wybranej godziny wstępu. W związku z powyższymi ograniczeniami, w przypadku większego zainteresowania wizytą w AG, czas oczekiwania na wejście do obiektu może ulec wydłużeniu.

Od 1 lipca zmieniają się zasady zwiedzania i sprzedaży biletów. Limit osób przebywających jednocześnie w obiekcie zostaje zwiększony do 350, jednocześnie zostaje zniesiona limitowana sprzedaż biletów na określone godziny.

  • Rekomendujemy zakup biletów przez Internet. Bilety można zakupić na stronie: https://sklep.akwarium.gdynia.pl/ z 30dniowym wyprzedzeniem, wybierając konkretną godzinę wejścia na ekspozycję. Bilety internetowe dostępne są najpóźniej do dnia poprzedzającego planowaną wizytę. Oznacza to, że jeżeli chcielibyście odwiedzić akwarium w dniu, w którym podejmujecie o tym decyzję, bilety będziecie mogli zakupić wyłącznie w kasie Akwarium. W takim wypadku należy się liczyć z faktem, iż może ich zwyczajnie zabraknąć.
  • Jeśli kupujecie bilety w kasie Akwarium, rekomendujemy płatność kartą. Prosimy o nieprzekraczanie wyznaczonych linii, podczas dokonywania zakupu.
  • Na ekspozycjach może przebywać jednorazowo maksymalnie 200 osób. Niektóre sale, windy oraz toalety, objęte są szczegółowymi limitami, do których również należy się dostosowywać
  • Na czas obowiązywania obostrzeń związanych z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, zawieszamy możliwość zwiedzania Akwarium Gdyńskiego przez grupy zorganizowane. Przez grupę zorganizowaną rozumiemy osoby wspólnie uczestniczącą w wyjeździe zorganizowanym, np.:  przez placówki szkolno-wychowawcze, szkolno-opiekuńcze, biura podróży, zakłady pracy, organizacje itp., stanowiącą dla usługodawcy jeden podmiot.
  • W całym budynku Akwarium Gdyńskiego, obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy on jedynie dzieci do 4 roku życia. Osoby, które nie będą się dostosowywały do tego przepisu, nie będą mogły wejść na teren AG. Zasłaniając swoje usta i nos, chronimy innych. Prosimy o wykazanie się dbałością o współzwiedzających. Odsłanianie ust i nosa  podczas zwiedzania, będzie skutkowało wyproszeniem z budynku Akwarium. (nie dotyczy strefy gastronomicznej na tarasie Akwarium)
  • Po wejściu do Akwarium Gdyńskiego, należy zdezynfekować ręce płynem, który znajduje się przy bramkach wejściowych.
  • Prosimy o niedotykanie elementów ekspozycji, w tym szyb zbiorników oraz powstrzymanie się od wkładania rąk do otwartych zbiorników ekspozycyjnych
  • W trosce o innych i siebie samych, zachowajmy co najmniej 2-metrowy dystans społeczny.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym regulaminem zwiedzania, który dostępny jest tutaj (zaktualizowany 4 czerwca, 2020).

Dziękujemy za wyrozumiałość i do zobaczenia w Akwarium Gdyńskim! Poniżej, powitalny film dla Was 😉