Dzień Ziemi | 22.04

Aktualizacja

Dzień Ziemi z Akwarium Gdyńskim już za nami. Nasi goście mieli okazję zobaczyć i dotknąć eksponaty z różnych stron świata i zagrać w grę karaibską. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i za wszystkie życzenia dla naszej planety. Oby się spełniły! Chociaż wybór był niezwykle trudny i wszystkie były wspaniałe, wybraliśmy pięć najciekawszych. Do ich autorów trafią nagrody!

 

Oto Treść zwycięskich życzeń:

 

Ewelinka G. (8,5 roku)
Ziemio, abyś przystrojona w zieleń i czyste powietrze bawiła się z echem przy tańczącym wietrze.

Kuba B. (10 lat)
Życzę Ziemi, żeby ludzie nie śmiecili i żeby było czysto.🌏 – czysta Ziemia.
Czysta Ziemia życie dłuższe, ludzie śmiecą, życie krótsze!! Butelki, śmieci itp. W koszu znaleźć powinny się!!!
Każdy z nas powinien też zadbać o las.

Oliwier F. (7 lat)
Nasza Kochana Ziemio 🌺
Życzymy Tobie nasza Kochana Ziemio, żebyś została taka naturalna, niezniszczona przez ludzi, żeby wszyscy o ciebie dbali, bo jesteś tylko jedna.

Emilia B. (6 lat)
Kochana Ziemio,
Życzę Ci żebyś zawsze dbała o pingwiny, żeby nie było globalnego ocieplenia, żeby nie wyginęły pingwiny, bo to moje ulubione zwierzęta, żeby ludzie o Ciebie dbali, żebyś była czysta.🐧

Julia W. (8,5 roku)
Kochana Ziemio,
Przepraszam za tych, którzy Cię zanieczyszczają ale życzę Ci żebyś była zawsze zdrowa, żebyś miała czystą wodę w oceanach, morzach i innych zbiornikach wodnych, żeby zwierzątka były wolne i zdrowe i żeby było dużo roślin.🌏

Więcej zdjęć na naszym Facebook’u tu i tu.

 

Zapowiedź wydarzenia

W niedzielę, 22 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi. Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej planety do wspólnego świętowania! Znajdziecie nas przy budynku Akwarium Gdyńskiego między 9 a 18:30. W programie wiele atrakcji!

W ten dzień warto na chwilę zatrzymać się, rozejrzeć dookoła i celebrować piękno przyrody. Na stoisku Akwarium Gdyńskiego skupimy się na walorach podwodnego świata. Możecie się spodziewać wielu ciekawych eksponatów do pooglądania, zarówno tych dużych, jak i mniejszych, które będziemy podziwiać przez mikroskop. Na pewno nie zabraknie nam historii i ciekawostek do opowiedzenia. Najmłodsi uczestnicy zabawy będą mogli zagrać z nami w różne gry i zabawy, ci starsi, rozgrzeją nieco głowy rozwiązując zagadki oraz łamigłówki. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią atrakcję. W trakcie trwania imprezy będziecie mogli złożyć Ziemi najlepsze życzenia, a te najciekawsze zostaną nagrodzone. Będzie również możliwość wygrania bonów rabatowych na wejście do Akwarium Gdyńskiego ważnych do końca dnia.


Nie zapominajmy jednak o głównym celu imprezy, czyli promowaniu postaw związanych z dbaniem o naszą planetę. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Ziemi wiąże się z inicjatywami służącymi ograniczeniu zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Ten problem to nie tylko plastikowe butelki czy jednorazowe siatki, ale również często pomijany mikroplastik, który odgrywa ogromną rolę w zanieczyszczaniu wód. Na stoisku Akwarium pojawią się informacje, jakich składników kosmetyków unikać, by wspólnie dbać o środowisko wodne.

 

Więcej informacji na wydarzeniu na Facebook’u.