Dzień Ziemi | 22.04

W niedzielę, 22 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi. Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej planety do wspólnego świętowania! Znajdziecie nas przy budynku Akwarium Gdyńskiego między 9 a 18:30. W programie wiele atrakcji!

W ten dzień warto na chwilę zatrzymać się, rozejrzeć dookoła i celebrować piękno przyrody. Na stoisku Akwarium Gdyńskiego skupimy się na walorach podwodnego świata. Możecie się spodziewać wielu ciekawych eksponatów do pooglądania, zarówno tych dużych, jak i mniejszych, które będziemy podziwiać przez mikroskop. Na pewno nie zabraknie nam historii i ciekawostek do opowiedzenia. Najmłodsi uczestnicy zabawy będą mogli zagrać z nami w różne gry i zabawy, ci starsi, rozgrzeją nieco głowy rozwiązując zagadki oraz łamigłówki. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią atrakcję. W trakcie trwania imprezy będziecie mogli złożyć Ziemi najlepsze życzenia, a te najciekawsze zostaną nagrodzone. Będzie również możliwość wygrania bonów rabatowych na wejście do Akwarium Gdyńskiego ważnych do końca dnia.


Nie zapominajmy jednak o głównym celu imprezy, czyli promowaniu postaw związanych z dbaniem o naszą planetę. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Ziemi wiąże się z inicjatywami służącymi ograniczeniu zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Ten problem to nie tylko plastikowe butelki czy jednorazowe siatki, ale również często pomijany mikroplastik, który odgrywa ogromną rolę w zanieczyszczaniu wód. Na stoisku Akwarium pojawią się informacje, jakich składników kosmetyków unikać, by wspólnie dbać o środowisko wodne.

 

Więcej informacji na wydarzeniu na Facebook’u.