Dzień Otwarty Bałtyckiego Terminala Kontenerowego W Gdyni || 14.07

Dzień Otwarty Bałtyckiego Terminala Kontenerowego to nie tylko szansa na podpatrzenie, w jaki sposób funkcjonuje terminal kontenerowy, wysyłający w świat gigantycznych rozmiarów „klocki”, ale i okazja do edukacji lokalnej społeczności. Wpisując się w charakter wydarzenia Akwarium Gdyńskie przygotowało stoisko, na którym zaprezentowane zostaną okazy zza siedmiu mórz i rzek.

Podwodny świat oglądać będzie można zarówno w skali mikro, jak i makro. Z pewnością nie zabraknie mieszkańców strefy brzegowej Bałtyku. Pod lupę weźmiemy uciążliwych domatorów – pąkle, które porastają kadłuby statków; ślimaki i małże o najmniejszych rozmiarach domów oraz „pasażerów na gapę”, którzy przybyli do bałtyckich portów z wodami balastowymi statków. Wśród imigrantów znajdą się krabiki z Ameryki, babki bycze z Morza Czarnego czy krewetki z Atlantyku. Na naszym stoisku pojawią się również okazy z dalekich podróży. Dlaczego nie warto przewozić pamiątek wykonanych ze szkieletów koralowców, z których muszli wytwarza się instrumenty muzyczne, a które służą jako wanienka do kąpieli dzieci… Na te i wiele innych pytań odpowiemy już 14 lipca podczas wizyty na Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni w godzinach od 9.00 do 14.00.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii, odpowiadająca na pytanie: w jakich profesjach sprawdziłyby się wodne zwierzęta? Czy ślimak nagoskrzelny to idealny projektant mody; czy w sandaczu dostrzegą nasi goście policjanta patrolującego wody zatoki; co ma wspólnego zapominalska ryba Dory z chirurgiem; dlaczego rawka błazen niepodzielnie króluje na ringu rafy koralowej, a koralowiec Euphyllia sprawdziłby się jako gościnny właściciel hostelu…

Przyjdź i przekonaj się na własne oczy!