Dzień Oceanu | 08.06.2019

Bez oceanu życie na Ziemi nie mogłoby istnieć! Dostarcza nam niezbędnego do oddychania tlenu i od tysięcy lat stanowi główne źródło utrzymania i pożywienia dla milionów ludzi na całym świecie. 8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanu! To doskonała okazja, aby zwrócić naszą uwagę w stronę środowiska oraz zachęcić do działania na jego rzecz.

Podczas Dnia Oceanu 8 czerwca 2019 r. w Akwarium Gdyńskim będzie miało miejsce wiele wydarzeń.W Sali Bałtyckiej (III piętro budynku) odbywać się będą wydarzenia organizowane we współpracy z MSC (Marine Stewardship Council) dostępne w cenie biletu w godzinach 10:00-18:00. Znajdziemy tam morską fotobudkę, w której wszyscy odwiedzających będą mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z morskimi gadżetami – to z pewnością niezwykła pamiątka z okazji Światowego Dnia Oceanów. Zaprezentowana zostanie wystawa edukacyjna przedstawiająca niezwykłe zdjęcia oraz ciekawostki o oceanach i rybołówstwach z różnych zakątków świat. W Kąciku Edukacyjnym czekać będą gry edukacyjne oraz animator, który pomoże w wykonaniu wodnych tatuaży.

Naszą zupełnie nową Salę Edukacyjną tego dnia otworzymy dla wszystkich uczestników wydarzenia, a wstęp do niej będzie darmowy w godzinach 11.00-16.00. Dostęp do atrakcji w tej Sali będzie możliwy jedynie od zewnątrz budynku. Znajdzie się w niej wystawa autorstwa Michała Procajło, która w formie fotografii przedstawi gościom piękną Bałtycką opowieść. W obiektywie mikroskopów dumnie prezentować się będą się mieszkańcy Bałtyku, takie jak iglicznia, podwój, czy stornia. W Strefie DIY uczestnicy będą mogli wziąć sprawy w swoje ręce (dosłownie) i samodzielnie przygotować antyperspirant oraz uniwersalną pastę do czyszczenia.

Przy wejściu do Sali, na świeżym powietrzu czekać będzie Strefa Relaksu (11.00-16.00). Niebieski namiot oraz leżaki będą idealnym miejscem do odpoczynku po wrażeniach z całego dnia. Odwiedzający znajdą tu również informacje tłumaczące, czym jest Ocean Literacy.

Jeśli tego dnia dopisze pogoda, chętnych zabierzemy na wycieczki do portu jachtowego, które wyruszą o 12.00, 13.00, 14.00 oraz 15.00.

Tego dnia Akwarium Gdyńskie stanie się również miejscem, w którym będzie można zapisać się do rejestru Dawców Szpiku Kostnego w mobilnym punkcie Fundacji DKMS, czekającym przy budynku w godzinach 11.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy!