COVID-19 – zasady zwiedzania

Drodzy sympatycy Akwarium Gdyńskiego!

Zrobiliśmy co w naszej mocy, byście czuli się w Akwarium bezpiecznie i komfortowo.

Ograniczenia wymienione w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, nie obejmują ogrodów zoologicznych. Mimo tego, w trosce o bezpieczeństwo naszych gości, osoby z nami współpracujące i naszych pracowników, wprowadzamy z dniem 7 listopada 2020 jeszcze większe obostrzenia. Pełen ich zakres znajdziecie w regulaminie zwiedzania.

Oto kilka zasad, o których przestrzeganie bardzo Was prosimy:

  1. Nakaz zakrywania nosa i ust obowiązuje na całej przestrzeni ekspozycyjnej. Nie dotyczy on jedynie dzieci do 4 roku życia.
  2. Prosimy też o wykazanie się troską o siebie i innych i zachowywanie dystansu społecznego
  3. Zdezynfekuj ręce po wejściu do Akwarium. Płyn znajduje się przy bramkach wejściowych.
  4. Postaraj się nie dotykać elementów ekspozycji, w tym szyb zbiorników. Nie wkładaj rąk do otwartych zbiorników ekspozycyjnych.
  5. Jeśli dopiero planujesz wizytę w Akwarium, zachęcamy do kupna biletów on-line. Dostępne są pod adresem: https://sklep.akwarium.gdynia.pl/
  6. Bilet on-line można zakupić nawet w dniu wizyty w Akwarium Gdyńskim. Nie wymaga on drukowania. Prosimy jedynie o upewnienie się, czy kod z załącznika w mailu wyświetla się poprawnie na telefonie.
  7. Jeśli kupujecie bilety w kasie Akwarium, rekomendujemy płatność kartą.
    Prosimy o nieprzekraczanie wyznaczonych linii, podczas dokonywania zakupu.

Z życzeniami zdrowia,
Zespół Akwarium Gdyńskiego