Baltathon – ruszyły zapisy na maraton programowania

Razem z Fundacją Netcamp oraz Centrum Nauki Experyment zapraszamy do udziału w hackathonie, czyli 24-godzinnym maratonie programowania, który odbędzie się w dniach 17-18 marca 2018 w Gdyni. Wydarzenie ma Patronat Honorowy Ministerstwa Cyfryzacji i Prezydenta Miasta Gdyni.

Baltathon to nazwa hackathonów, których celem jest opracowanie koncepcji, działających prototypów lub gotowych aplikacji mobilnych dla atrakcji turystycznych znajdujących się nad naszym morzem. Ma on formę konkursu, w którym mogą wziąć udział programiści, designerzy, graficy, znawcy Internetu oraz wszyscy ci, którzy lubią działać i są zainteresowani nowymi technologiami.

Organizacja hackathonów jest częścią międzynarodowego projektu „BalticMuseums Love IT!”, w którym trakcje turystyczne, specjaliści IT oraz instytucje badawcze z Polski, Danii, Szwecji, Litwy i Niemiec współpracują przy tworzeniu narzędzi informacyjnych dla atrakcji przyrodniczych i kulturowych w regionie Południowego Bałtyku. Podstawą prac w tym projekcie jest wymiana doświadczeń pomiędzy jego partnerami, turystami oraz użytkownikami nowych technologii.

W ramach projektu zostaną zorganizowane 3 hackathony:

  • w Gdyni (Polska), 17-18 marzec 2018,
  • w Kłajpedzie (Litwa), 14-15 kwiecień 2018,
  • w Malmo (Szwecja), 25-26 wrzesień 2018.

Zapisy na wydarzenie w Gdyni już ruszyły!

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.balticmuseums.info 

Wszelkie pytania należy kierować na adres: magdalena.krol@netcamp.pl

Projekt BalticMuseums: Love IT! – nowa marka interaktywnego produktu turystycznego umożliwiającego zrównoważony rozwój obiektów turystycznych stanowiących dziedzictwo przyrodnicze oraz kulturowe jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Południowy Bałtyk. Więcej informacji na https://akwarium.gdynia.pl/baltic-museums-love-it/