Akwarium na Pomorskich Dniach Energii

 

Zachęcamy Państwa do udziału w 7. Edycji Pomorskich Dni Energii, które odbędą się w piątek, 15 września w  godzinach  10:00-18:00, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy ul. Rybaki Górne 8.

Motto wydarzenia brzmi „Działaj z energią – wybieraj, wytwarzaj, oszczędzaj” . Głównym tematem  będą rozwiązania promujące efektywność energetyczną, odnawialne źródła energii i ochronę powietrza.

Wśród najróżniejszych atrakcji, podziwiać będzie można przygotowane przez nas stoisko, z podziałem na trzy strefy: dźwięku, dotyku i obrazu.

W pierwszej strefie zobaczyć  będzie można akwarium z węgorzami elektrycznymi, czyli rybami które wytwarzają napięcie o wartości od 300V do aż 600V. Dzięki zainstalowaniu w ich zbiorniku zestawu nagłaśniającego, zwierzęta te można nie tylko obejrzeć, ale też… posłuchać. Wyładowania wytwarzane przez ruszające się węgorze przypominają odgłos burzy.

Strefę dotyku stanowić będzie stanowisko prezentujące eksponaty z podwodnego świata, będące przykładem tego jak przez wieki człowiek czerpał inspirację ze świata przyrody. Zobaczyć będzie można między innymi fiszbiny wielorybów, przez stulecia używane do wyrobu gorsetów, czy też muszle łodzików prezentujące wyporność łodzi podwodnych .

Ponadto  zapraszamy również najmłodszych, dla których dostępne będą kolorowanki tematyczne prezentujące zwierzęta morskie. Dodatkowo dla nieco starszych odbiorców przygotowany zostanie quiz wiedzy.

Zapraszamy!