2006

 

08.12.2006
Spotkanie Klubu Podróżników
Akwarium Gdyńskie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w piątek 08 grudnia o godzinie 17.00 w Akwarium Gdyńskim, Aleja Jana Pawła II nr 1.
Prezentację "Podwodna przyroda wód Północy" przedstawi Jarosław Samsel.
Wstęp wolny. Klub zaprasza do współpracy wszystkich podróżników (małych i dużych), aby podzielili się swoimi wrażeniami z podróży.
Kontakt: Adam Michalak, e-mail: michalak@mir.gdynia.pl lub telefonicznie: (58) 620-13-23 - Małgorzata Matulaniec


24.11.2006
Spotkanie Klubu Podróżników
Akwarium Gdyńskie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w piątek 24 listopada o godzinie 17.00 w Akwarium Gdyńskim, Aleja Jana Pawła II nr 1. Prezentację "Mongolia" przedstawi Weronika Kodryl.
Wstęp wolny. Klub zaprasza do współpracy wszystkich podróżników (małych i dużych), aby podzielili się swoimi wrażeniami z podróży.
Kontakt: Adam Michalak, e-mail: amichalak@mir.gdynia.pl lub telefonicznie: (58) 620-13-23 - Małgorzata Matulaniec


10.11.2006
Spotkanie Klubu Podróżników
Akwarium Gdyńskie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w piątek 10 listopada o godzinie 17.00 w Akwarium Gdyńskim, Aleja Jana Pawła II nr 1. Prezentację "Śladami Polaków przez Litwę, Łotwę i Estonię" przedstawi Adam Michalak. Wstęp wolny.


24.09.2006
Nowa ekspozycja w Akwarium Gdyńskim - "Zwierzęta wodne na monetach świata"
Od czerwca zwiedzający Akwarium Gdyńskie mają okazję zobaczyć kolekcję monet pochodzących z prywatnego zbioru prof. dr hab. Wiesława Bladego. Kolekcja gromadzi monety pochodzące z różnych, również egzotycznych zakątków świata.

 

 
Niedawno zakończone:
Konkurs fotograficzny "Bałtyk w Trójmieście"
Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego zawsze znajduje się w cieniu Pierwszego Dnia Wiosny czy Dnia Ochrony Środowiska. 22 marca warto zwrócić uwagę na mieszkańców Morza Bałtyckiego, problemy z jakimi się borykają w swym naturalnym środowisku. To także okazja, by zastanowić się nad specyfiką Trójmiasta, współżyciem dwóch żywiołów: morza i aglomeracji miejskiej. Konkurs "Bałtyk w Trójmieście" ma zatem na celu zobrazowanie tej koegzystencji. Zwycięskie, autorskie zdjęcie zostanie opublikowane w materiałach promocyjnych Akwarium Gdyńskiego. Na zwycięzcę czekają nagrody książkowe oraz dwuosobowy karnet uprawniający do wejścia do Akwarium Gdyńskiego przez cały rok.

Zakończenie konkursu: 31 maja 2006.


02.03.2006
"Marią" dookoła świata 1999-2003
W czwartek (02.03.2006) w Galerii "Akwarium" uroczyście otwarto wystawę fotografii Macieja Krzeptowskiego pod tytułem: "Marią dookoła świata 1999-2003". Jacht "Maria" należąc do szczecińskiego żeglarza Ludomira Mączki - Ludojada, Ludka, jako jedyny polski jacht opłynął Ziemię dwukrotnie. Pierwszy rejs odbył się w latach 1973-84. Drugi dwadzieścia lat później, w latach 1999-2003. Zbiór fotografii dokumentuje drugą wyprawę "Marii", która wiodła szlakiem Magellana, przez Wyspy Zielonego Przylądka, Montevideo, Cieśninę Magellana, Kanały Patagonii, Castro, Validivia, Wyspę Robinsona Cruzoe, Armada de Chile, archipelagi: San Juan Fernandez, Markizy, Samoa i Tonga, Nową Zelandię (Auckland), Wielką Rafę Australijską, Cieśninę Torresa, Komory, Madagaskar, Durban, Przylądek Dobrej Nadziei, wyspę Św. Heleny, wyspy Fernando de Noronha, wyspy Salut (Gujana Francuska), Barbados na Karaibach i Azory z powrotem do Polski.

 

 


04-09.02.2006
Dogoterapia
Podczas ferii zimowych 2006, w dniach 4, 5 i 9 lutego oczom zwiedzających ukazali się niecodzienni goście. Do akwarium dumnie wkroczyło 5 psów rasy Malamut i jeden Owczarek Niemiecki. Byli to bohaterowie zajęć dogoterapałtycznych dla najmłodszych. Warsztaty te, zorganizowane wspólnie z Fundacją Rozwoju Regionalnego "Bojan" i hodowli psów zaprzęgowych rasy Alaskan Malamut "Anulus" z Gdyni, cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem. Zabawom nie było końca, a w zajęciach uczestniczyły nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i opiekunowie

 

 
.pod koniec dnia wszyscy byliśmy już zmęczeni.


03.02.2006
Razem na Biegun
W pierwszy piątek ferii zimowych 2006 w Galerii "Akwarium" otwarta została wystawa fotografii Wojciecha Ostrowskiego pt. "Razem na Biegun". Wydarzeniem specjalnym wernisażu było spotkanie z Markiem Kamińskim. Polski polarnik przybliżał słuchaczom trudy i wyrzeczenia związane z wyprawą na Biegun Północny i Południowy, którą odbył w 2004 roku wraz z Jasiem Melą i Wojciechem Ostrowskim.

 

 
W niedziele 12.02.2006 Akwarium Gdyńskie odwiedził najmłodszy bohater wyprawy. Jasiek Mela opowiedział z jakimi wyzwaniami wiązała się dla niego ta wyprawa i jak bardzo wpłynęła na jego życie. Najmłodszy zdobywca zachęcał byśmy nie obawiali się zdobywać swoich "biegunów".