Projekt "Co w trawie piszczy?"

LET IT GROW - Co w trawie piszczy? to kampania edukacyjna na rzecz bioróżnorodności lokalnej. Jej celem jest uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbogacenie wiedzy o faunie i florze, którą obserwujemy każdego dnia idąc do szkoły, pracy, na spacer lub po zakupy.

Konkurs plastyczny

Akwarium Gdyńskie, w ramach realizacji kampanii, zaprasza dzieci i młodzież do udziału w przyrodniczym konkursie plastycznym. Jego motywem przewodnim są bałtyckie łąki podwodne i ich mieszkańcy.
Młody artysto! Dowiedz się jakie zwierzęta żyją wśród łąk podwodnych Morza Bałtyckiego, wybierz jeden gatunek i narysuj albo namaluj go na kartce A4 lub A3. Pamiętaj, że zwierzę musi zostać ukazane w taki sposób, by realnie odzwierciedlone zostały jego charakterystyczne cechy budowy zewnętrznej oraz przystosowania do życia w zajmowanej niszy ekologicznej.
Konkurs skierowany jest do 3 grup wiekowych:
  • dzieci ze szkół podstawowych, klasy I-III
  • dzieci ze szkół podstawowych, klasy IV-VI
  • młodzież ze szkół gimnazjalnych
Technika wykonania pracy: malarska lub rysunkowa.
Konkurs trwa do 5 maja 2017!
Czekają atrakcyjne nagrody! W każdej grupie wiekowej nagroda główna to mikroskop stereoskopowy. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają zestawy plastyczne i albumy książkowe. Najciekawsze prace przedstawimy na wystawie w budynku Akwarium Gdyńskiego, a także umieścimy na awersie naszych pocztówek.
Regulamin konkursu
Wydrukuj oświadczenie

DODATKOWE INFORMACJE
Centrum Edukacji
Akwarium Gdyńskiego MIR–PIB
tel. +48 587 326 620
e–mail: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl
Informacje dla prasy >>