Lekcje w Akwarium

Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego proponuje niecodzienne lekcje z dala od szkoły - to kino, teatr, spotkania z podróżnikami, wystawy fotografii, wspólne malowanie i czytanie baśni w odległości zaledwie kilku metrów od morza. Zajęcia dobrane stosownie do wieku uczestników, ukazują niezwykłe życie mórz i oceanów  - ich bogactwo i piękno, ale także czyhające w nich niebezpieczeństwo. Aby uatrakcyjnić zdobywanie wiedzy, Akwarium Gdyńskie oferuje swoim uczniom nowoczesne pomieszczenia edukacyjne.
Poznawanie tajników świata przyrody to też wspaniała zabawa dla całej rodziny, dlatego do skorzystania z oferty edukacyjnej zapraszamy również rodziców z dziećmi!
W Sali Kinowej poznajemy życie rafy i tajemniczy świat głębin, w Multimedialnej Sali Ekologii Morza - ptaki polskiego wybrzeża i rekiny.
W Eksperymentalnej Pracowni Wody odbywają się chemiczne czary z wodą morską, w Laboratorium Biologicznym nauka zmienia się w zabawę, a w Sali Przedszkolnej pierwsze kroki w poznawaniu morskich głębin stawiają najmłodsi badacze. A co najważniejsze - Akwarium Gdyńskie pozwala spotkać się z mieszkańcami podwodnego świata oko w oko.

Oprócz typowych zajęć edukacyjnych Akwarium Gdyńskie prowadzi:
  • Kursy dla przewodników PTTK,
  • Szkolenia dla pracowników celnych z zakresu identyfikacji zwierząt morskich chronionych przepisami CITES,
  • Praktyki studenckie,
  • Specjalne programy edukacji ekologicznej, na przykład "Chrońmy nasz Bałtyk".
Zajęcia dydaktyczne odbywają się w godzinach: 8:00 - 15:30

 

Przy rezerwacji z tygodniowym wyprzedzeniem istnieje możliwość oprowadzania grup osób niesłyszących przez przewodnika posługującego się językiem migowym po ekspozycjach Akwarium Gdyńskiego.

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia części zajęć w języku angielskim - (wymagana rezerwacja z dwutygodniowym wyprzedzeniem).